Вчені з Великої Британії поставили під сумнів можливість вироблення колективного імунітету до COVID-19 — FT

Поділитися
Дослідження також порушує питання про те, наскільки довготривалою може бути дія потенційної вакцини проти коронавірусу.

У боротьбі з пандемією коронавірусу людство вже вдавалося до багатьох методів. Дехто й досі сподівається, що колективний імунітет допоможе врятувати від хвороби. Однак, частка людей у ​​Великій Британії з антитілами, що захищають від COVID-19, влітку значно зменшилася, згідно з дослідженнями, які стають доказами того, що природний імунітет до коронавірусу може зникнути, пише Financial Times.

За даними дослідження, в якому взяли участь сотні тисяч учасників, одного з найбільших на сьогоднішній день, кількість людей з антитілами впала з 6% у червні до 4,4% у вересні.

Результати досліджень Імперського коледжу в Лондоні є останнім знаком того, що імунітет до COVID-19 може бути нетривалим. Саме тому з’явилися додаткові сумніви стосовно ідеї про те, що будь-яка популяція може виробити колективний імунітет природним шляхом.

Дослідження припускає, що реакція імунної системи на COVID-19 подібна до реакції на грип та інші коронавіруси, якими можна інфікуватися щорічно.

"Це справді великий виклик ідеї, що людство може виробити колективний імунітет проти коронавірусу природним шляхом", - сказала професор кафедри охорони здоров'я Імперського коледжу в Лондоні Хелен Уорд.

Дослідження також порушує питання про те, наскільки довготривалою може бути дія потенційної вакцини проти коронавірусу. Але співавтор дослідження Венді Барклай запевняє, що хороша вакцина цілком може бути кращою, ніж природний імунітет у випадку з COVID-19.

Однак, певні типи клітин, присутність яких не виявляється тестами, відіграють вирішальну роль в імунітеті.

Дослідники Імперського коледжу в Лондоні, які «протестували» понад 365 тисяч дорослих протягом п’яти місяців, виявили зниження рівня антитіл у всіх вікових групах. Найменше падіння спостерігалося серед молодих людей, а найбільше - у людей похилого віку. Більший спад  рівня антитіл також спостерігався у тих, хто повідомив про безсимптомний перебіг хвороби, порівняно з тими, хто мав важчі симптоми.

"Ці дані вказують на можливість зниження природного імунітету до коронавірусу та збільшення ризику реінфекції, оскільки кількість виявлених антитіл значно знижується", - сказано в дослідженні.

"Ми знаємо, що сезонні коронавіруси, які циркулюють щороку, можуть повторно інфікувати людей через 6-12 місяців, і ми підозрюємо, що спосіб реакції організму на ці коронавіруси подібний", - каже Венді Барклай.

Учасники дослідження були вибрані «рандомно» і проходили тестування у три етапи: з червня по липень, з липня по серпень та вересень.

Рівні антитіл встановлювали за допомогою швидкого тесту на антитіла. Однак, деякі експерти ставлять під сумнів точність таких тестів.

Але, кілька досліджень, опублікованих на початку цього року з Китаю, Великої Британії та США, теж показали, що рівень антитіл у людей знижувався іноді вже через два місяці після зараження.

Професор молекулярної вірусології в університеті Ноттінгема Джонатан Болл сказав, що, хоча дослідження Імперського коледжу в Лондоні "підтверджує підозри" щодо зниження імунітету до коронавірусу серед людей похилого віку, залишається незрозумілою природа взаємозв'язку між зниженням імунітету та можливістю повторного інфікування.

Антитіла, ймовірно, будуть важливі для захисту людей від майбутніх захворювань, але інші частини імунної системи, наприклад клітинний імунітет, також можуть бути ключовими, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі