Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує країнам Європи посилити боротьбу з пандемією коронавірусу. Втім, про введення жорстких локальних локдаунів не йдеться.
«Зараз ми значно відстаємо, а нам потрібно випередити цей вірус, перемогти у цих перегонах. Щоб працювати на випередження, необхідно прискорити вжиття низки заходів», - заявив експерт ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан під час онлайн-брифінгу 26 жовтня.
За словами експерта, підхід до боротьби з вірусною інфекцією має бути комплексним: від посилення епіднагляду до більш ретельного відстеження контактів хворих на коронавірус.
«Якісь обмежувальні заходи необхідно буде ввести, але тільки до того моменту, коли ми вирвемося вперед в боротьбі з вірусом», - додав він.
Такої ж думки і керівниця ВООЗ з реагування на COVID-19 Марія ван Керхове.
Європа залишається епіцентром поширення коронавірусної інфекції, стверджує Райан, - третина всіх глобальних смертей припадає саме на цей регіон.
Складнощі в боротьбі з COVID-19 тут, за його словами, полягають у неможливості вибудувати якісь протиепідемічні бар'єри між високоінтегрованими країнами ЄС.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, виступаючи на пресконференції 17 вересня, заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу вийшла з-під контролю і набуває катастрофічних масштабів.
Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.