Британські депутати підтримали відтермінування Brexit

Поділитися
Британські депутати підтримали відтермінування Brexit У Британії є час до 12 квітня, щоб запропонувати план ЄС, який повинен бути прийнятий блоком, або країна вийде без угоди © European Parliament / Flickr
Палата громад з перевагою в один голос підтримала законопроект, який зобов'язує уряд знову просити ЄС про відстрочку.

Нижня палата британського парламенту проголосувала за законопроект, який зобов'язує уряд попросити в ЄС знову відтермінувати Brexit. Про це повідомляє агентство Associated Press. Законопроект підтримали 313 парламентаріїв, проти виступили 312. 4 квітня він буде представлений на розгляд Палати лордів. У законі також йдеться про те, що Велика Британія не може покинути ЄС без угоди.

Європейський Союз в середу повідомив, що готовий запропонувати прем'єр-міністру Великої Британії Терезі Мей тривале відтермінування Brexit до січня або квітня 2020 року - про коротку відстрочку мови поки не йде. Один з чиновників ЄС пояснив, що в Брюсселі готові до продовження термінів реалізації Brexit "ще на один рік", якщо все йде до виходу Великої Британії з Євросоюзу без угоди. При цьому британська сторона повинна дотримуватися суворих умов, включно із проведенням в травні виборів до Європейського парламенту. Мей продовжує сподіватися уникнути участі у виборах і розраховує на короткочасну відстрочку Brexit - до 22 травня. За її словами, це оптимальний термін для досягнення консенсусу щодо умовам Brexit з лідером опозиції в парламенті Джеремі Корбіним. Його підтримка необхідна Мей для затвердження парламентом її угоди про Brexit, яку депутати вже тричі відхилили. Напередодні вона визнала, що Великій Британії знову необхідно перенести дату виходу з ЄС, який мав відбутися 12 квітня.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підкреслила, що працюватиме "до останньої години", щоб забезпечити належний Brexit, але підкреслила, що "ці рішення повинні бути досягнуті перш за все в самій Британії".

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Велика Британія не отримає жодних додаткових коротких відстрочок Brexit, якщо її парламент не ратифікує угоду про вихід до 12 квітня.

У понеділок, 1 квітня, британський парламент розглядав чотири альтернативних варіанти Brexit: за першим з них Британія виходить з ЄС, але залишається у Митному Союзі, за другим залишається не тільки у МС, але й членом внутрішнього ринку Євросоюзу. Ще два варіанти передбачали проведення додаткового референдуму щодо Brexit. Після дебатів депутати нижньої палати відхилили усі чотири варіанти. До цього, 29 березня, їхньої підтримки не знайшли ще вісім варіантів виходу країни з Європейського союзу.

Детальніше про процес виходу Великої Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Острів невизначеності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі