В ЄС узгодили безвіз для британців після Brexit

Поділитися
Британцям не знадобиться віза для короткострокових поїздок.

Рада ЄС та Європарламент домовилися про безвізовий режим в'їзду в Шенгенську зону для британських громадян після Brexit. Про це йдеться в заяві прес-служби Ради ЄС.

Британцям не знадобиться віза для короткострокових поїздок - 90 днів протягом 180 днів.

Згідно з правилами ЄС, відмовитися від віз можливо лише за умови взаємності. Уряд Великої Британії заявив, що він не має наміру вимагати отримання візи від громадян ЄС, які подорожують в країну на короткий термін.

"У випадку, якщо Сполучене Королівство введе візові вимоги для громадян принаймні однієї держави-члена, буде застосовуватися існуючий механізм взаємності", - зазначили в Раді ЄС.

Європейська комісія стежитиме за дотриманням принципу взаємності і негайно інформувати Європарламент і Рада ЄС про будь-які події, які можуть поставити під загрозу дотримання цього принципу.

Європейський Союз у середу повідомив, що готовий запропонувати прем'єр-міністру Великої Британії Терезі Мей тривалу відстрочку Brexit до січня або квітня 2020 року. Один з чиновників ЄС пояснив, що в Брюсселі готові до продовження термінів реалізації Brexit "ще на один рік", якщо все йде до виходу Великої Британії з Євросоюзу без угоди. При цьому британська сторона повинна дотримуватися суворих умов, включно з проведенням в травні виборів до Європейського парламенту. Мей продовжує сподіватися уникнути участі у виборах і розраховує на короткочасну відстрочку Brexit - до 22 травня. За її словами, це оптимальний термін для досягнення консенсусу за умовами Brexit з лідером опозиції в парламенті Джеремі Корбіним. Його підтримка необхідна Мей для затвердження парламентом її угоди щодо Brexit, яку депутати вже тричі відхилили.

Напередодні вона визнала, що Великій Британії знову необхідно перенести дату виходу з ЄС, який повинен був відбутися 12 квітня.

У понеділок, 1 квітня, британський парламент розглядав чотири альтернативних варіанти Brexit: за першим з них Британія виходить з ЄС, але залишається в Митному Союзі, за другим залишається не тільки в МС, але і членом внутрішнього ринку Євросоюзу. Ще два варіанти передбачали проведення додаткового референдуму про Brexit. Після дебатів депутати нижньої палати відхилили всі чотири варіанти. До цього, 29 березня, їх підтримки не знайшли ще вісім варіантів виходу країни з Європейського союзу.

Детальніше про процес виходу Великої Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Острів невизначеності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі