Журналіст Гленн Грінвальд, який раніше працював у виданні the Guardian і першим оприлюднив документи Едварда Сноудена, розмістив у відкритому доступі нові матеріали з його книги No Place to Hide, в якій він, спираючись на архіви Сноудена, розповідає про методики роботи західних шпигунських відомств.
В опублікованих матеріалах повідомляють про те, як саме британська радіорозвідка ЦПС (Government Communications Headquarters) перехоплювала дані користувачів Facebook. В документах наводять презентацію з візуальними схемами про те, як саме в 2011 році розвідка перехоплювала потрібні дані з Facebook. Також в даних відзначається, що дані розподіляли між розвідувальними органами країн, що входять в розвідувальну коаліцію Five Eye.
За даними публікації, GCHQ розвідники перехоплювали дані в тому числі і з профілів користувачів, які не були публічними і користувачів, які блокували дані від зовнішніх одержувачів. Повідомляється, що розвідники виявили ряд фундаментальних вразливостей в моделі безпеки Facebook і активно їх використовували. Також вони перехоплювали дані, коли найбільша світова соцмережа передавала дані користувача в CDN-мережі компанії Akamai Technologies, яка доставляла дані до кінцевих споживачів.
Грінвальд зазначає, що презентація датована 2011 роком і не факт, що заявлені вразливості існують і донині.
У прес-службі Facebook заявили, що не знайомі з презентаціями Сноудена і не передавали даних розвідслужбам.
Нагадаємо, у березні цього року голова Facebook Марк Цукерберг особисто зателефонував президенту США Бараку Обамі, щоб поскаржитися на "загрозу", яку несуть для інтернету дії американського уряду.
Невдоволення творця першої у світі соціальної мережі демонструє ескалацію напруженості між ІТ-сектором та урядом після викриттів програм відстеження, впроваджених американськими службами (у першу чергу - АНБ - ред.). У деяких випадках АНБ нібито імітувало сторінки Facebook, щоб впровадити віруси у комп'ютери користувачів. За даними відомого Едварда Сноудена, АНБ має доступ до серверів Facebook, Google і Yahoo. !zn
Читайте також:
Едвард Сноуден передав ЗМІ до 200 тисяч секретних документів
Сайт АНБ США вийшов з ладу: хакери заявили про успішну атаку, спецслужби - про невдале оновлення