АНБ дозволили продовжити збір даних про американців

Поділитися
АНБ дозволили продовжити збір даних про американців АНБ дозволили продовжити збір даних про американців
Директор національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив про те, що спецслужби і надалі будуть збирати інформацію про телефонні дзвінки підозрюваних.

Федеральний суд США дозволив Агентству національної безпеки (АНБ) продовжувати вести необхідний збір інформації про телефонні дзвінки американців.

Суд з нагляду за діяльністю іноземних спецслужб (United States Foreign Intelligence Surveillance Court, FISC) у закритому режимі розглядав справу про правомочність масштабного збору метаданих в рамках розвідувальних заходів спецслужб відносно передбачуваних терористів та іноземних шпигунів, про що стало відомо після публікації даних, оприлюднених Едвардом Сноуденом.

Раніше директор національної розвідки Джеймс Клеппер "звернувся в FISC з проханням відновити законність збору метаданих, і суд відновив ці повноваження", йдеться в судовому рішенні.

Згідно з опублікованими 30 вересня газетою Guardian даними Сноудена, АНБ США зберігало метадані мільйонів користувачів інтернету, які не підозрювалися в протиправній діяльності. Раніше FISC постановив, що здійснюється урядом країни збір даних про телефонні дзвінки не порушує законодавство, зокрема, не порушує закон про недоторканність приватного життя.

Скандал про електронне стеження стартував з публікацій у британській газеті The Guardian: Сноуден передав у пресу секретний ордер суду, за яким спецслужби отримали доступ до всіх дзвінків найбільшого стільникового оператора Verizon, а також дані про надсекретної програмі Агентства національної безпеки PRISM, що дозволяє відстежувати електронні комунікації на найбільших сайтах. !zn

Читайте також:

Розвідка США зізналася, що практикує стеження через інтернет і телефони

Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"

ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail та Skype до ігрових чатів

Розвідка США тисячі разів перевищувала свої повноваження під час шпигунства

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі