Постійний представник Великобританії в ООН Карен Пірс, відповідаючи на закиди Росії у фабрикації справи під час засідання Ради Безпеки, перерахувала причини вважати, що до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки в Солсбері причетна саме Російська Федерація, пише BBC.
Зокрема, Пірс вказала, що Лондон не отримав від Кремля відповіді на питання, яким чином російський нервово-паралітичний газ, який РФ виробляла протягом останніх 10 років, опинився у Великій Британії.
Крім того, постпред зазначила, що Росія має довгу історію вбивств, здійснених державними органами. До того ж, російські високопосадовці заявляли, що розглядають перебіжчиків, як зрадників і цілі для розправи.
Загалом, за підрахунками Британії, Москва висунула 24 різних теорій щодо винних у замаху на життя Скрипаля.
Пірс наголосила, що дії Лондона послідовні і відповідають міжнародному праву: на національному рівні в ньому беруть участь 250 слідчих, експертів і фахівців з хімічної зброї, які перевірили 5000 годин відеозаписів, 1300 речових доказів і опитали 5000 свідків.
Насамкінець, вона розповіла, що Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направила своїх експертів до Британії, де їм були представлені речові докази і біологічні зразки, взяті у постраждалих, які будуть відправлені в акредитовані ОЗХЗ лабораторії. За результатами їхніх досліджень буде підготовлено доповідь.
Зі свого боку, постпред Росії в ООН виступив із різкою критикою на адресу Великобританії, звинувативши її у створенні фейкової історії, каламутних аргументах та погіршенні відносин РФ із багатьма країнами Заходу.
Додамо, що це засідання Радбезу ООН ініціювала саме російська сторона, яких не задовольнили результати березневого зібрання, коли представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні Статуту ООН і Конвенції про заборону хімічної зброї.
Як вважає Британія, саме Росія причетна до отруєння екс-співробітника ГРУ та його доньки Сергія та Юлії Скрипаль на території Сполученого Королівства 5 березня. У зв'язку з цим інцидентом, уряд країни прийняв рішення вислати з країни 23 російських дипломатів.
Ще майже 30 країн підтримали Британію та на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися більше 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
Зі свого боку, Росія всі звинувачення відкидає та запроваджує "дзеркальні" заходи щодо країн-учасниць "дипломатичного" бойкоту, висилаючи зі своєї країни аналогічну кількість дипломатів.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".