Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя на засіданні Ради Безпеки виступив із різкою критикою на адресу Великобританії, у зв'язку зі справою про отруєння Сергія і Юлії Скрипалів, пише BBC.
Російський дипломат звинуватив Велику Британію в створенні фейкової історії, яку назвав "смаженою качкою", дії Лондона - грою з вогнем, аргументацію замаху на вбивство Сергія та Юлії Скрипалів - каламутною, а звинувачення проти Росії у використанні хімічної зброї в Солсбері - театром абсурду.
Він також заявив, що Велика Британія відмовляється від співпраці з Москвою, що з її вини погіршилися відносини Росії з багатьма країнами Заходу, що Лондон не допускає до розслідування російських слідчих і відмовляється ділитися новою інформацією.
За словами Небензі, Росію звинуватили в злочині, не надавши вагомих доказів.
Постппред заявив, що "Новачок" - це не російський копірайт. За його словами, незважаючи на російську назву, його придумали на Заході для лінійки бойових отруйних речовин.
"Оскільки британська влада, анітрохи не соромлячись, має нахабство заявляти, що за інцидентом в Солсбері з великою ймовірністю стоїть Росія, ми з такою ж часткою ймовірності припускаємо, що за цією мега-провокацією стоять спецслужби деяких країн", - заявив дипломат.
Постпред Росії в ООН також висміяв британську формулу highly likely (дуже ймовірно), яку офіційний Лондон використовував для визначення впевненості в причетності Москви до замаху на Скрипалів, на що британський представник в ООН відповіла, що ця назва використовується до рішення суду і її не варто розглядати, як сумніви.
Протягом усього виступу Небензя декілька разів повторив, що Москва не має жодного відношення до отруєння в Солсбері.
Додамо, що це засідання Радбезу ООН ініціювала саме російська сторона, яких не задовольнили результати березневого зібрання, коли представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні Статуту ООН і Конвенції про заборону хімічної зброї.
Як вважає Британія, саме Росія причетна до отруєння екс-співробітника ГРУ та його доньки Сергія та Юлії Скрипаль на території Сполученого Королівства 5 березня. У зв'язку з цим інцидентом, уряд країни прийняв рішення вислати з країни 23 російських дипломатів.
Ще майже 30 країн підтримали Британію та на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися більше 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
Зі свого боку, Росія всі звинувачення відкидає та запроваджує "дзеркальні" заходи щодо країн-учасниць "дипломатичного" бойкоту, висилаючи зі своєї країни аналогічну кількість дипломатів.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".