Британія має провести другий референдум щодо Brexit – The Observer

Поділитися
Британія має провести другий референдум щодо Brexit – The Observer Brexit призначено на 29 березня 2019 року © EPA / ANDY RAIN
Проведення другого референдуму допоможе Британії вийти з політичної кризи.

Довгоочікувана криза Brexit настала. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей віддана угоді про вихід, яку практично ніхто не підтримує. Її авторитет у Консервативної партії був підірваний минулого тижня, під час голосування про недовіру. Парламент безнадійно розділений. Громадськість, в свою чергу, спантеличена і стривожена, і все більше злиться через цей колективний національний провал, пише британська газета The Observer в редакційній статті.

Головна опозиційна партія Британії – лейбористи – не пропонує чіткого шляху вперед, зациклюючись на проведенні загальнонаціональних виборів. В цей життєво важливий момент історії Сполученого Королівства їм не вистачає сміливого і творчого керівництва. Країни ЄС одностайні і непохитні у тому, що перегляд угоди неможливий.

На думку газети, вся процедура Brexit була хибно витлумачена і погано освітлена. Кампанія "Вийди" (Vote Leave Campaign) ввела в оману більшу частину виборців, багато з яких тепер шкодують про свій вибір на референдумі. Необхідність Мей втихомирити прихильників жорсткого Brexit змусила прем'єра поставити перед Британією нереальні цілі. Вона поспішно активувала статтю 50 Лісабонського договору.

Але це все вже в минулому. Нинішня ситуація стоїть в тому, що напередодні Brexit, до якого залишилося трохи більше трьох місяців, угода Мей – єдина на столі. Це угода настільки ж хороша, як і Brexit, представляючи собою курс дій, який дуже далекий від національних інтересів Великої Британії.

Таким чином, здоровий глузд, логіка і національні інтереси вимагають, щоб парламентське голосування щодо угоди відбулося найближчим часом. Якщо, як і очікується, угоду не затвердять, Мей має прийняти рішення парламенту. В цьому випадку у неї буде три варіанти дій: вона може піти у відставку і дозволити іншим консерваторів спробувати знайти вихід із ситуації, в якій вона зазнала поразки, оголосити про вихід Великої Британії без угоди або просити громадськість підтримати її угоду.

Сама по собі відставка Мей нічим не допоможе вирішити кризу Brexit. Більшість людей згодні з тим, що другий варіант – вихід без угоди – буде катастрофою. Насправді, це зовсім не варіант. Це приводить до висновку, що проведення другого референдуму щодо Brexit – єдиний розумний шлях виходу з болота, в якому устряла Британія. У бюлетені повинні бути прості опції: угода Мей або скасування Brexit. Статтю 50 слід призупинити на час проведення голосування.

Існує очевидний ризик того, що Мей може перемогти на цьому референдумі. Але щоб вийти з глухого кута і почати процес об'єднання країни, це ризик, який необхідно взяти. Другий референдум надасть всім можливість висловити свою думку і врятувати країну від катаклізму Brexit.

14 грудня колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер заявив, що Сполучене Королівство і Європейський Союз повинні підготуватися до другого референдуму щодо Brexit, оскільки парламент, ймовірно, не затвердить угоду. Про це повідомляє агентство Reuters.

Менш ніж за чотири місяці до того, як Британія повинна офіційно покинути ЄС, Тереза Мей скасувала парламентське голосування щодо угоди, після чого її відбулося голосування про довіру прем'єру. Консерватори не підтримали вотум недовіри і Мей зберегла пост лідера партії і прем'єр-міністра.

Раніше Євросоюз офіційно відмовив Мей в повторних переговорах по Brexit. Таким чином, ЄС підтвердив своє попереднє рішення - досягнута угода є кращим і не буде переглянуто.

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС з Brexit, країни Євросоюзу прийняли угода, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації. Зазначимо, на час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе брати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але буде продовжувати вносити кошти в бюджет організації і буде визнавати рішення Європейського суду. Крім того, Лондон буде залишатися членом європейського ринку та Митного союзу.

Детальніше про наслідки Brexit для уряду Терези Мей читайте в матеріалі Олексія Коваля "Безвихідний вихід" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі