При цьому міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант наполягає на більш широкій трактовці, ніж саме лише отруєння Скрипалів: під жорсткі санкції повинні потрапляти будь-які державні лідери, що наважилися на застосування хімічної зброї. У цьому зв'язку він нагадав про хімічні атаки проти мирних мешканців Сирії, організованих військами диктатора Башара Асада.
"Довгі роки існувала заборона на використання хімічної зброї, але тепер вона опинилася під загрозою порушення через ситуацію в Сирії і Солсбері. Ми повинні змінити червону межу, яка говорить про те, що для будь-кого, хто використовує цю жахливу зброя, ціна завжди повинна бути найвищою. Нові санкції життєво важливі, але на них історія не закінчиться", - пояснив він.
За даними видання, відповідний документ обговорять на найближчому засіданні Ради ЄС із закордонних справ (FAC) у Люксембурзі, Велика Британія та Франція закликають прийняти його. Їх готові підтримати ще вісім країн, крім цього, лідери ЄС схиляються до того, щоб погодитися на введення санкцій за застосування хімзброї.
Британія та союзники наполягатимуть на тому, щоб під санкції потрапили причетні до використання та поширення хімічної зброї. Їх активи повинні бути заморожені, а можливість поїздок для таких осіб закрита.
Такої ж позиції дотримуються в прес-службі британського МЗС – санкції повинні торкнутися всіх порушників заборони на використання хімічної зброї, а не лише Росії і лише за отруєння в Солсбері.
Перед поїздкою в Люксембург Гант зустрінеться з міністрами з Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини, Словенії, Болгарії, Хорватії і Румунії і подякує за підтримку зусиль щодо заборони використання хімзброї.
За даними видання, на Раді також планується обговорити активізацію процесу введення санкцій за кібератаки, особливо у зв'язку зі зростанням загроз нових атак на комп'ютерні системи інших держав, що виходять від російських хакерів.
Нагадаємо, раніше видання The Insider і група розслідувачів Bellingcat з'ясували справжні імена людей, які видавали себе за "Руслана Боширова" і "Олександра Петрова". Ними виявилися офіцер і військовий лікар російської розвідки, Герої Росії Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін. Обидва вони є підозрюваними в отруєнні Сергія та Юлії Скрипалів.
Окрім Великої Британії "Петров" і "Боширов" відвідували Швейцарію, Нідерланди (де були затримані) й низку інших країн, йдеться у розслідуванні Bellingcat. Ці та інші відомості, оприлюднені розслідувачами, підтверджують роботу "Олександра Петрова" і "Руслана Боширова" на ГРУ Росії.
5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані двох підозрюваних в отруєнні Скрипалів нервовопаралітичною речовиною "Новачок". ЗМІ цього ж вечора знайшли нападників, заявивши про те, що паспорти "Петрова" і "Боширова" справжні та відрізняються лише останньою цифрою.
Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей наголосила на тому, що підозрювані є співробітниками російської розвідки, а замах на Скрипалів було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.
5 березня в британському місті Солсбері із сильним отруєнням були шпиталізовані російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Отруєння Скрипалів набуло широкого розголосу, Росія традиційно відмовилася визнавати власну причетність до замаху, що призвело до масової висилки російських дипломатів з багатьох країн світу.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та висилку російських дипломатів після цього читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".