Уряд Британії хоче показати свою прихильність до НАТО після запуску процесу виходу країни з Євросоюзу. Крім того, Британія хоче переконати своїх східноєвропейських союзників у підтримці проти гіпотетичної російської агресії.
Раніше лояльне до Демократичної партії США видання Washington Post писало, що Німеччина відчуває потребу в розвитку армії в еру Трампа. Німецькі війська, а також менші контингенти бельгійських, нідерландських і норвезьких сил, прибули в балтійську країну, щоб послати сигнал Путіну від Європи: "Тримайся подалі!". У свою чергу, Москва намагається використати темні сторінки минулого Німеччини у пропаганді, щоб зупинити розвиток німецької армії.
Видання The Economist писало, що Німеччина обережно розмірковує над створенням ядерної зброї. Німецький професор Максиміліан Терхалле вважає, що Німеччина, Польща чи країни Балтії не можуть повністю розраховувати на допомогу Франції чи Британії в разі аргерсії Росії. І саме тому Берліну час подумати про власні ядерні сили або створення такого арсеналу спільно з сусідами.