Британія відмовилася від останньої пропозиції ЄС щодо торговельної угоди – Bloomberg

Поділитися
Британія відмовилася від останньої пропозиції ЄС щодо торговельної угоди – Bloomberg © https://twitter.com/Independent
Сьогодні Лондон і Брюссель можуть сісти за стіл переговорів востаннє.

Велика Британія відмовилася від останньої пропозиції Європейського Союзу щодо угоди, котра регулює правила торгівлі між Лондоном і Брюсселем після закінчення перехідного періоду Brexit, пише Bloomberg.

«За нинішнього стану справ пропозиція ЄС залишається неприйнятною», - підкреслив офіційний представник уряду Великої Британії.

Напередодні Лондон і Брюссель провели новий раунд переговорів, але так і не змогли домовитися щодо найбільш суперечливих питань. До кінця перехідного періоду залишається три тижні, і нинішню ситуацію на Даунінг-стріт оцінюють як «дуже важку».

«Прем'єр-міністр абсолютно чітко заявив: будь-яка угода має бути справедливою і поважати фундаментальну позицію про те, що Велика Британія буде суверенною державою», - додав чиновник, який розмовляв із журналістами.

У неділю, 13 грудня, сторони планують продовжити переговори. За підсумками прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн виступлять із заявою про доцільність подальших переговорів.

Непрямим доказом того, що Британія не піде на «неприйнятну угоду», є і підготовка урядом пакету допомоги обсягом 10 мільярдів фунтів (13 мільярдів доларів). Кошти спрямують на підтримку найбільш вразливих галузей британської економіки, пише The Sunday Telegraph.

Перехідний період Brexit завершиться 31 грудня, якщо до цього моменту Британія і ЄС не укладуть торговельну угоду, з 1 січня 2021 року торгівля між державою і країнами блоку вестиметься за правилами Світової організації торгівлі (СОТ).

Обидві сторони вважають позиції одна одної абсолютно непримиренними, проте ані Велика Британія, ані Європейський Союз не хочуть нести відповідальність за припинення переговорів.

Ба більше, попри великі «прогалини» в угоді про вільну торгівлю, обом сторонам вигідніше укласти цю угоду, ніж залишитися без неї. Тому Велика Британія і ЄС продовжують переговори за всяку ціну, щоб уникнути «почуття провини» за розірвання переговорів.

Британія вийшла з ЄС 31 січня, але до кінця 2020 року продовжено перехідний період, поки сторони намагаються домовитися про модель своїх майбутніх відносин.

Цей період необхідний, щоб ЄС і Велика Британія могли спокійно провести переговори і погодили свої майбутні відносини. Основне питання, яке слід узгодити Великій Британії і Євросоюзу - нова торговельна угода. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Brexit
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі