Представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Боррель заявив, що Росія і Китай перешкоджають спільній міжнародній відповіді на військовий переворот в М'янмі, передає Reuters.
"Не дивно, що Росія і Китай блокують спроби Ради безпеки ООН, наприклад, ввести ембарго на поставку зброї", - сказав він.
При цьому Боррель нагадав, що ЄС готує нові санкції стосовно приватних осіб і компаній, що належать військовим М'янми. Незважаючи на те, що вплив Євросоюзу на економіку країни відносно невелика, ЄС може запропонувати розширити свої економічні зв'язки з М'янмою, якщо демократія буде відновлена.
1 лютого в М'янмі військові захопили владу і заарештували президента. Представники армії пояснили це масштабними фальсифікаціями на минулих в листопаді 2020 року виборах.
Після цього в країні почалися протести, які тривають і до сьогоднішнього дня. В ході сутичок гинуть люди, також тривають арешти.
2 лютого військові М'янми звільнила більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого. Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були заарештовані. Також путчисти затримали міністрів, але наступного дня більшість з них звільнили.
Військові в М'янмі убили понад 700 неозброєних демонстрантів, в тому числі 46 дітей. Радбез ООН засудив ці події.