Болтон запитував у Пентагону інформацію про можливості удару по Ірану – WSJ

Поділитися
Болтон запитував у Пентагону інформацію про можливості удару по Ірану – WSJ Болтон займає жортску позицію щодо режиму аятол в Ірані © Wikimedia commons
В Білому домі вивчали можливість удару по Ірану після обстрілу дипломатичного кварталу в Багдаді бойовиками, яких фінансує Тегеран.

Рада національної безпеки США на чолі з радником президента Джоном Болтоном зверталася до Міністерства оборони з проханням надати декілька варіантів можливого нанесення удару по Ірану, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.

За даними видання, Пентагон виконав завдання СНБ. Але поки невідомо, чи вивчили в Білому домі напрацювання військових.

Повідомляється, що Рада нацбезпеки вирішила розглянути варіант атаки проти Ірану після того, як у вересні минулого року дипломатичний квартал в Багдаді зазнав обстрілу бойовиків, підконтрольних і фінансованих Тегераном.

У РНБ не дали не підтвердили, але і не спростували цю інформацію.

"Ми розглядаємо повний спектр заходів для забезпечення безпеки наших дипломатів у посольстві в Багдаді і консульстві в Басрі, а також наших національних інтересів", - заявив офіційний представник Ради національної безпеки США Гаррет Маркіз.

Джон Болтон відомий своєю жорсткою позицією щодо режимів Ірану і КНДР.

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада минулого року відновила всі санкції проти Ірану, що раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу США з "ядерної угоди" через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення в дію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі