Колишній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, якого Дональд Трамп звільнив у вересні, розкритикував підхід американського президента до зовнішньої політики, а точніше, готовність Трампа піти на поступки лідеру Туреччини Ердогану незважаючи на критику в його адресу з боку обох головних партій та через те, що в їх відносинах могли зіграти роль ділові інтереси, повідомляє MSNBC
Болтон вважає, що курс президента щодо Туреччини найприкріший елемент зовнішньої політики Трампа на його пам'яті. Він запідозрив м'який підхід до Туреччини та її лідеру Ердогану.
При цьому він розповів, що такі стратегії розвитку подій з президентом не погодили жоден з членів його адміністрації. Чиновник припустив, що Трамп обрав такий підхід до Анкарі по якійсь особистій або діловій причини.
Крім того, Болтон розкритикував сенатора від штату Кентуккі Ренда Підлоги - республіканця, який дотримується ізоляціоністських поглядів на зовнішню політику, - і заявив, що Трамп може взяти курс на повну ізоляцію і вийти з НАТО.
Ексрадник з нацбезпеки, в цілому жорстко розкритикував підхід президента до зовнішньої політики в цілому, зазначивши, що вона не схожа на угоди з нерухомістю, та не можна упустити щось одне, а потім перейти до наступного питання. Колишній радник висловив занепокоєння з приводу методів президента, який діє у зовнішній політиці як парламентер і орієнтується на укладення угод, і попередив, що це в довгостроковій перспективі нашкодить США, оскільки у зовнішній політиці потрібна послідовність і розуміння взаємопов'язаності зв'язків Америки з різними країнами світу.
У середу, 13 листопада, на прес-конференції після зустрічі з лідером турецької республіки Реджепом Тайіпом Ердоганом президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон і Анкара розраховують в ході переговорів вирішити ситуацію з купівлею російських зенітно-ракетних систем С-400.
Глава Білого дому заявив, про те що зустріч пройшла дуже продуктивно.
На прес-конференції біля Білого дому Ердоган заявив, що вирішити розбіжності з постачання до Туреччини російських С-400 допоможе лише діалог між двома країнами. Трамп, у свою чергу, зазначив, що Туреччина є надійним союзником США, що виконує всі свої зобов'язання і вкладають значні кошти в бюджет Північноатлантичного альянсу.
Президент турецької республіки також підняв питання Сирії. Згідно його словами, Туреччина також зберігає прихильність домовленостям з США в ім'я довгострокового врегулювання конфлікту в Сирії.