Bloomberg дізналося, коли в парламенті Туреччини відновлять обговорення заявки Швеції на вступ до НАТО

Поділитися
Bloomberg дізналося, коли в парламенті Туреччини відновлять обговорення заявки Швеції на вступ до НАТО
Наразі вступ Швеції не схвалили лише Туреччина та Угорщина. 

Комітет у закордонних справах парламенту Туреччини відновить обговорення заявки Швеції на вступ до НАТО наступного тижня, повернувши питання ратифікації до порядку денного. Про це повідомляє Bloomberg.

Комітет додав заявку Швеції до переліку тем для дебатів 26 грудня, згідно із запрошенням від голови комітету Фуата Октая.

Президенти США Джо Байден і Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обговорили заявку Швеції під час телефонної розмови минулого тижня. Згідно з повідомленням Білого дому, лідери говорили про "важливість якнайшвидшого прийняття Швеції".

Пізніше Ердоган заявив, що Байден пообіцяв отримати схвалення Конгресу на продаж Туреччині винищувачів F-16, якщо законодавці Анкари схвалять вступ Швеції до НАТО.

Комітет у закордонних справах, чия підтримка необхідна для проведення голосування у парламенті, попросив Швецію надати те, що він назвав письмовою антитерористичною дорожньою картою, і відклав обговорення.

Туреччина й Угорщина блокують розширення НАТО. Фінляндія, яка разом зі Швецією подала заявку на вступ до Альянсу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, приєдналася до НАТО у квітні. Її заявку також не поспішали схвалювати Анкара та Будапешт. 

Туреччина заявляє, що Швеція не змогла достатньо жорстко покарати прихильників курдських груп, яких вона вважає терористами. Швеція наполягає на тому, що вона відповідає критеріям членства в НАТО і зробила узгоджені з Туреччиною кроки, такі як відмова від ембарго на постачання зброї і посилення антитерористичного законодавства.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у жовтні подав до парламенту країни протокол про схвалення заявки Швеції на вступ до НАТО. 

Турецький парламент, ймовірно, зрештою схвалить заявку Швеції, а формальні претензії були лише частиною ширшого кола питань, щодо яких Ердоган сподівався знайти порозуміння із західними партнерами. Детальніше про це читайте у статті В’ячеслава ЛіхачоваШвеція в НАТО? Чому вдався шантаж Ердогана”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі