Позитивні сигнали від США і Канади можуть прискорити ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО — Ердоган

Поділитися
Позитивні сигнали від США і Канади можуть прискорити ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО — Ердоган © EPA-EFE/RAJAT GUPTA
Наразі заявку Швеції не ратифікували лише Туреччина та Угорщина. 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у вівторок, 19 грудня, що позитивні зрушення у питанні продажу США винищувачів F-16 Анкарі, а також щодо ембарго Канади на постачання зброї допоможуть парламенту Туреччини рухатися вперед у ратифікації заявки Швеції на членство в НАТО. Про це повідомляє Reuters.

"Позитивний розвиток подій, якого ми очікуємо як щодо (придбання американських) F-16, так і обіцянки Канади (щодо скасування ембарго на постачання зброї), допоможуть нашому парламенту позитивно підійти до питання Швеції. Все це пов'язано між собою", - сказав Ердоган. 

У жовтні 2021 року Туреччина звернулася з проханням придбати 40 винищувачів F-16 Lockheed Martin Corp і 79 модернізаційних комплектів для своїх наявних військових літаків.

Адміністрація президента США Джо Байдена підтримує продаж на суму 20 мільярдів доларів, але в Конгресі виникли заперечення через те, що Туреччина затримує вступ Швеції до НАТО, а також через питання порушень прав людини.

Канада, зі свого боку, непублічно погодилася відновити переговори з Туреччиною про зняття експортного контролю на частини безпілотників, включаючи оптичне обладнання, після того, як у липні Ердоган дав зрозуміти, що Швеція отримає зелене світло від Анкари.

Ердоган заявив, що обговорив питання вступу Швеції до НАТО з президентом США Джо Байденом під час телефонної розмови минулого тижня.

"У розмові Байден сказав: "Ви прийміть це (заявку Швеції на вступ до НАТО) у парламенті, а я зроблю так, щоб це (продаж F-16) прийняв Конгрес", - сказав Ердоган.

Швеція і Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО минулого року на тлі вторгнення Росії в Україну. Але член Альянсу Туреччина висловила заперечення через те, що, за її словами, обидві країни захищають угруповання, які Анкара вважає терористичними. У квітні Туреччина підтримала заявку Фінляндії, але зараз, разом з Угорщиною, не поспішає схвалювати вступ Швеції.

Вже майже немає сумнівів у тому, що турецький парламент зрештою ратифікує протокол про вступ Швеції до НАТО. Схоже, що формальні претензії до Швеції були лише частиною ширшого кола питань, у яких президент Реджеп Ердоган сподівався знайти порозуміння із західними партнерами. Наскільки можна судити, його тактика значною мірою себе виправдала. Чому?  Дізнайтеся про це зі статті В’ячеслава ЛіхачоваШвеція в НАТО? Чому вдався шантаж Ердогана”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі