Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що у разі відсутності успіху в роботі дипломатів щодо врегулювання з РФ питань української проблематики Сполучені Штати та партнери країни вдадуться до економічних заходів проти Росії.
Також США та країни-партнери збільшать присутність сил НАТО біля російських кордонів та посилять військову допомогу Україні, йдеться у повідомленні Держдепу за результатами бесіди Блінкена з головою українського МЗС Дмитром Кулебою.
"Держсекретар повторив, що якщо Росія вибере шлях подальшого конфлікту, Сполучені Штати, союзники і партнери готові забезпечити величезні витрати для економіки РФ, посилити присутність НАТО в прифронтових союзних державах і збільшити оборонну допомогу Україні", - йдеться в повідомленні.
Дипломати обговорили підсумки американсько-російських переговорів, що відбулися в Женеві, а також наступні кроки напередодні засідання Ради Росія-НАТО в Брюсселі та засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.
Держсекретар США бачить у підтримці дипломатії єдиний відповідальний шлях просування вперед, а також заявив, що "без України не буде жодних предметних дискусій щодо України".
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що під час переговорів із США у Женеві Росії дали зрозуміти, що вона не має права голосу у питанні вступу України до НАТО. Він застеріг від передчасних висновків, оскільки попереду ще переговори із самим Альянсом та ОБСЄ.
10 січня відбулися 8-годинні переговори США та Росії щодо так званих "гарантій безпеки". У РФ заявили, що вони були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". В американському Держдепартаменті, своєю чергою, додали, що Вашингтон запропонував Москві провести подальші двосторонні консультації.
12 та 13 січня Росія проведе переговори з НАТО та ОБСЄ.
Раніше в Міністерстві оборони РФ заявили про чергові навчання біля кордону з Україною. Зокрема, у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях у навчаннях зі стрілянинами беруть участь 3 тисячі військових.
Росія представила Заходу справжній ультиматум — проекти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну".