Бізнес-активність єврозони падає внаслідок нових карантинних обмежень — FT

Поділитися
Бізнес-активність єврозони падає внаслідок нових карантинних обмежень — FT © acf.ua
Постійне скорочення діяльності сфери послуг компенсується стійкістю у виробництві.

Ділова активність єврозони відновлювалася швидше, ніж очікувалося, після того, як компанії отримали вигоду від послаблення карантинних обмежень внаслідок пандемії коронавірусу в деяких країнах, а виробники спостерігали зростання експорту, згідно з опитуванням компаній. Дані натякають на те, що економіка ЄС наближається до стабілізації після того, як в листопаді знову занурилася у серйозний спад на тлі оновлених карантинних заходів. Проте, зараз бізнес-активність країн Європи затьмарюється другою хвилею пандемії, пише Financial Times.

"Економічний спад у четвертому кварталі виглядає набагато менш крутим, ніж удар від пандемії, який спостерігався на початку року, хоча картина за секторами дуже неоднозначна", - каже економіст Кріс Вільямсон.

Орієнтовна оцінка, заснована на даних, зібраних між 4 і 15 грудня, вказує на те, що більшість європейських підприємств все ще повідомляють про скорочення за попередній місяць.

Цього місяця Франція дозволила роздрібним торговцям знову відновити роботу після того, як їм довелося закритись у листопаді. Однак на цьому тижні деякі європейські країни запровадили нові карантинні блокування у відповідь на зростання кількості випадків коронавірусу, госпіталізацій та смертей - включаючи Німеччину та Нідерланди - які, як очікується, втягнуть єврозону в подвійну рецесію цієї зими.

"Багато хто буде потирати очі від подиву. Але це не повинно привести нас до висновку, що економіка єврозони уникне чергової рецесії в зимовому півріччі 2020-2021 років", - сказав економіст Крістоф Вайль.

Тривале скорочення ділової активності єврозони було компенсовано стійкістю у виробництві, яка була менш порушена другою хвилею локдаунів та отримала вигоду від зростання експорту, особливо до Китаю. Індекс ділової активності сфери послуг єврозони піднявся до тримісячного максимуму в грудні.

Німецькі та французькі виробники повідомили про зростання активності та замовлень у грудні, тоді як компанії сфери послуг в цих країнах повідомили про скорочення активності, яке переслідує їх з початку другої хвилі пандемії, що розпочалася у вересні.

"Попри деякі позитивні новини, економіка єврозони продовжує зіштовхуватися з деякими серйозними проблемами", - каже економіст Oxford Economics Нікола Нобіле.

По всій єврозоні приплив ділової активності незначно зріс із вересня, стимульований збільшенням темпів зростання нових замовлень у виробництві.

Опитування виявило, що витрати підприємств зросли в грудні найшвидшими темпами за останні два роки, що відображає "широкий дефіцит багатьох основних видів сировини", оскільки терміни доставки постачальників подовжились.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі