Більшість росіян (80%) вважають, що за корупцію у вищих ешелонах влади повинен нести президент РФ Володимир Путін, 43% – "значною мірою", 37% - "в повній мірі".
Про це свідчать результати соціологічного дослідження "Левада-Центру".
При цьому, на думку 42% росіян, у Росії неможливо здобути перемогу над корупцією.
31% вважають, що перемогти корупцію можна, використовуючи жорсткі заходи – рішуча чистка лав чиновників і посилення покарання.
Крім того, знизилася частка росіян, які вважають, що президент РФ Володимир Путін потурає бюрократії, з 34% в 2013 році до 20% в 2015 році. Навпаки, більше двох третин опитаних (64%) упевнені, що президент робить все, щоб обмежити апетити бюрократії.
В даний час увагу населення РФ до боротьби з корупцією "витіснено" іншими значущими питаннями: війною в Україні та економічною кризою в країні, відзначають дослідники.
Як вважає директор російського представництва Transparency International Антон Помінов, на думку росіян більшою мірою вплинула телепропаганда, зокрема, освітлення на державних телеканалах резонансних процесів проти корумпованих чиновників, а не реальні заходи по боротьбі з корупцією.
У лютому у міністерстві внутрішніх справ Росії відхилили ініціативу про боротьбу з корупцією опозиціонера Навального, яку підтримало 100 тисяч громадян Росії, так як боротьба з корупцією, на їхню думку, загрожує "кольоровими революціями" і росіян не турбує.
В рейтингу корупції за підсумками 2014 року Transparency International помістила Росію 136-е місце разом з Нігерією, Ліваном, Киргизією, Іраном і Камеруном.