Україна залишається в клубі найкорумпованіших країн світу - Transparency International

Поділитися
Україна залишається в клубі найкорумпованіших країн світу - Transparency International Україна посіла 142 місце у рейтингу Transparency International © ti-ukraine.org
Україна не досягла за останній рік, залишившись в клубі тотально корумпованих держав.

Через рік після Майдану Україна залишається серед найбільш корумпованих країн світу, займаючи 142 місце зі 175, про це свідчать дані дослідження Transparency International.

Неурядова міжнародна організація по боротьбі з корупцією та дослідженню рівня корупції по всьому світу Transparency International оприлюднила результати нового Індексу сприйняття корупції 2014.

Одержавши лише один додатковий бал, порівняно з 2013 роком, Україна залишається в клубі тотально корумпованих держав.

"26 балів зі 100 можливих і 142 місце з 175 позицій - такі показники України в цьогорічному Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index) від Transparency International. Україна в черговий раз опинилася на одному щаблі з Угандою і Коморських островів як одна з найкорумпованіших країн світу", - йдеться у звіті організації.

Такі невтішні результати, на думку міжнародного антикорупційного спільноти, викликані малопомітним кроком до руйнування корупційних схем, отриманих у спадок від усіх правлячих режимів часів незалежності України. Адже, незважаючи на "зміну фасаду", Україна продовжує тупцювати на місці. Нещодавно прийняті закони поки що не дали відчутних результатів в антикорупційній боротьбі.

За словами виконавчого директора українського представництва Transparency International Олексія Хмари, прийнявши певні закони, держава показала намір рухатися в бік реформ, але цього недостатньо.

ti-ukraine.org

"Антикорупційні закони, прийняті 14 жовтня 2014, заклали лише основу, фундамент для змін. Якою ж буде ця реформа - покажуть найближчі події. Причому вже в грудні. Новий уряд країни разом з новим парламентом повинні попрацювати над бюджетом країни на 2015 рік. І знайдуться в ньому гроші на Антикорупційне бюро або електронну систему всіх декларацій чиновників - питання досі відкрите", - говорить він.

На думку Хмари, практичні кроки на виконання нових антикорупційних законів, як прозорий підбір персоналу нових антикорупційних органів, покарання всіх причетних до корупційних схем, невтручання в роботу борців з корупцією - саме цього не вистачає Україні, щоб піднятися в рейтингах Індексу сприйняття корупції.

Згідно зі звітом, Україна все ще продовжує "гостювати в клубі країн з надзвичайно корумпованою владою". Але Тransparency International зазначає і певні позитивні антикорупційних кроків країни - за останній рік бюрократія стала менше душити бізнес, експорт та імпорт стають трохи вільніше від хабарів.

Росія в рейтингу корумпованості Transparency International займає місце на три рядки вище України - 136-е.

Більше двох третин з 175 країн набрали в Індексі менше 50 балів. Лідером у 2014 році стала Данія з 92 балами - це найменш корумпована країна світу. Крім Данії у лідерах - Нова Зеландія, Фінляндія, Швеція та Норвегія. У цих країнах, згідно з рейтингом організації найменше корупції.

найвищий рівень корупції - в Афганістані, Судані, КНДР і Сомалі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі