Ізольований і підданий міжнародним санкціям, Іран намагається чинити вплив, створюючи коаліцію союзників, ідеологічно пов'язаних з антизахідним порядком денним Тегерана. Він розробляє недорогі ракети й безпілотники, щоб компенсувати свою обмежену протиповітряну оборону.
Більшість бойових літаків і систем протиповітряної оборони Ірану були закуплені в 1970-х роках до Ісламської революції 1979 року, згідно з даними Розвідувального управління Міністерства оборони США. Як наслідок, Тегеран зосередився на оснащенні своїх збройних сил обмеженими можливостями з акцентом на асиметричну тактику, таку як використання безпілотників і ракет, які можуть бути націлені на Ізраїль, але марні для захисту його повітряного простору, зазначає Бенуа Фокон, кореспондент The Wall Street Journal на Близькому Сході.
"Більшість бойових літаків [Ірану] і їхнє озброєння застаріли. Крім того, з огляду на велику територію країни, забезпечити повну протиповітряну оборону всіх потенційних цілей неможливо", — сказав Дуглас Баррі, старший науковий співробітник з питань військової авіації й космосу в Міжнародному інституті стратегічних досліджень у Лондоні.
Нагадаємо, що Іран звинуватив Ізраїль у нападі, в результаті якого загинув лідер ХАМАС Ісмаїл Ганія в Тегерані, і його обіцянка помститися спричинила напруженість у всьому регіоні.
Про те, чи почнеться військове протистояння між Іраном та Ізраїлем, зважаючи на останні події, пише Ігор Семиволос у статті "Чи загрожує світу війна Ізраїлю з Іраном?".