Іран і його союзники зважують, як відповісти на вбивства лідерів ХАМАСу та "Хезболли", які приписують Ізраїлю, не розпалюючи при цьому повномасштабну війну, якої ніхто з них не бажає. Іран не може дозволити собі війну з Ізраїлем, яка, ймовірно, втягнула б США, саме тоді, коли до влади в Тегерані прийшла нова президентська адміністрація й зіштовхнулась з проблемами, серед яких падіння економіки.
Іранці все ще пам'ятають останній тривалий конфлікт країни, восьмирічну війну з Іраком, яка знищила ціле покоління, і протягом десятиліть Тегеран вважав за краще переслідувати своїх суперників в регіоні за допомогою мережі іноземних збройних формувань. "Хезболла", підтримуване Тегераном ліванське угруповання, також може втратити більше, якщо її 10-місячна транскордонна битва з Ізраїлем переросте в повномасштабну війну, зазначає Суне Енгель Расмуссен, кореспондент, який висвітлює питання європейської безпеки для The Wall Street Journal.
"Ні "Хезболла", ні Іран не хочуть зараз повномасштабної війни. Але водночас вони не хочуть, щоб ізраїльтяни дійшли висновку, що їхнє небажання воювати дозволяє їм перетинати червоні лінії", — каже Алі Фадлалла, незалежний політолог з Бейрута, знайомий з поглядами "Хезболли".
Раніше Politico повідомило, що США очікують "певної реакції" Ірану на вбивство лідера палестинського ісламістського угрупування ХАМАС Ісмаїла Ганії, але Тегеран, ймовірно, змінив свою позицію, і Штати не очікують нападу на Ізраїль в найближчому майбутньому.
Про те, чи почнеться військове протистояння між Іраном та Ізраїлем, зважаючи на останні події, пише Ігор Семиволос у статті "Чи загрожує світу війна Ізраїлю з Іраном?"