Міністерство закордонних справ Білорусі підготувало чергову доповідь про порушення прав людини у країнах ЄС, США та Канаді.
"У світі немає держав, які були б ідеальними у цьому питанні (дотримання прав людини)", - заявив у понеділок у Мінську у зв'язку з презентацією доповіді начальник головного управління багатосторонньої дипломатії МЗС Білорусі Юрій Амбразевич.
Доповідь "Найбільш резонансні випадки порушення прав людини в окремих країнах світу: 2013" є другою роботою МЗС з даної теми. Першу доповідь було видано рік тому.
Як пояснив Амбразевич, документ "стосується тих країн, які ввели санкції щодо Білорусі, засновані на оцінці ситуації з правами людини у країні".
В документі фігурує 21 країна ЄС, а також США і Канада. У ньому, за словами начальника головного управління, згадано "випадки, що мали найбільший резонанс для суспільно-політичного життя цих країн".
Зокрема, пояснив він, згадано випадки дискримінації, расової неприязні, розгону масових заходів. Доповідь готували на підставі відкритих джерел, у тому числі матеріалів міжнародних організацій та журналістських матеріалів.
"Дії низки іноземних держав щодо Білорусі завдають реальної шкоди країні, її підприємствам і громадянам. Ці країни вважають, що ситуація з правами людини у Білорусі перебуває не у найкращому стані, і на цій підставі вважають, що можуть обмежувати політичні, відомчі контакти, вводити заборону доступу на їхні ринки білоруських товарів, вести інформаційну дискредитацію нашої держави", - підкреслив Амбразевич.
За його словами, такі дії розглядають у Мінську як перешкоду розвитку країни. "Усунення цих перешкод, на жаль, є найважливішим поточним завданням МЗС Білорусії. МЗС змушений витрачати сили не на конструктивну взаємодію, а на зняття цих перешкод", - додав начальник головного управління.
Він зазначив, що доповідь є внеском білоруської дипломатії у пошук міжнародними організаціями проблем не тільки "на схід від Відня, але і в західних країнах".
"Ми не ставили за мету доповіді складання будь-яких рейтингів, порівняння, хто кращий, хто гірший, не проводили. У доповіді йде констатація порушень та їхня юридична кваліфікація на відповідність міжнародним зобов'язанням країн", - підкреслив Амбразевич.
"Білорусь не прагне когось вчити, ми самі вчимося", - додав він.
Відповідаючи на питання, чи буде МЗС видавати подібні щорічні доповіді у разі зняття санкцій щодо Білорусі, Амбразевич відповів: "Коли це відбудеться, ми будемо це вітати і спільно з партнерами видамо загальну доповідь". !zn
Читайте також:
Євросоюз продовжив санкції проти білоруських чиновників
Лукашенко: Революцій у Білорусі ніколи не буде. Не дочекаєтеся
ООН вимагає розслідувати дані про смерті і тортури в Україні
Президент Болгарії скасував візит в Україну через порушення прав людини