У суботу, 20 квітня, на східному кордоні М'янми з Таїландом точилися бої. Повстанці намагалися вибити війська хунти М'янми, які вже кілька днів забарикадувалися на прикордонному переході, повідомляє The Guardian.
Бійці опору і повстанці з-поміж етнічних меншин захопили ключове торгове місто М'яваді 11 квітня, що стало ударом по добре оснащених військових хунти.
Очевидці розповіли про вибухи та стрілянину з кулеметів поблизу стратегічного мосту з вечора п'ятниці на суботу.
ЗМІ Таїланду повідомляли, що сили опору М'янми використовували кулемети і скинули 20 бомб з безпілотників, щоб знищити приблизно 200 солдатів хунти, які відступили після скоординованого штурму повстанців на М'яваді і армійські пости, який тривав з 5 квітня. Хунта відповідала повітряними ударами. Державні ЗМІ М'янми, однак, повідомляли, що повстанці відступили, зазнавши значних втрат.
Прем'єр-міністр Таїланду Сеттха Тавісін заявив, що уважно стежить за заворушеннями і його країна готова надати гуманітарну допомогу в разі необхідності.
Згідно з даними, зібраними військовими Таїланду і владою провінції, в суботу 3027 людей перетнули кордон у пошуках тимчасового притулку в містечку Мае Сот.
Сеттха доручив усім відомствам Таїланду підготуватися до будь-яких ситуацій і відвідає прикордонну зону у вівторок, 23 квітня.
"Я не хочу, щоб будь-які подібні зіткнення вплинули на територіальну цілісність Таїланду, ми готові захищати наші кордони й безпеку нашого народу", - сказав він.
Міністерство закордонних справ Таїланду заявило, що сподівається на швидку нормалізацію ситуації, закликавши уряд М'янми не допустити перекидання бойових дій через кордон.
Хунта М'янми зіштовхнулася з найбільшим викликом з часу захоплення контролю над країною. М'янма опинилася у стані громадянської війни між військовими та рухом опору, що виник внаслідок кривавого придушення протестів проти перевороту.
Захоплення М'яваді та прилеглих армійських аванпостів є значною невдачею для хунти, яка зазнає тиску західних санкцій, оскільки місто є ключовим джерелом податкових надходжень і каналом щорічної прикордонної торгівлі на суму понад мільярд доларів США
Військовий переворот у М'янмі відбувся у лютому 2021 року. Генерали називають його відповіддю на порушення на виборах 2020 року, на яких партія колишньої лідерки країни Аун Сан Су Чжі перемогла з великою перевагою. При цьому, доказів порушень вони не надали.