"Метою цих дій є намір прискорити позитивні підсумки боротьби проти ІД", - йдеться в заяві Білого дому.
За словами, заступника радника з національної безпеки Бена Родса, в північній і східній Сирії можна спостерігати прогрес після того, як бойовики були витіснені з захоплених територій. "Ми хочемо прискорити цей прогрес, і ми вважаємо, що додаткові спеціальні сили США можуть зіграти в цьому вирішальну роль", - сказав він.
Він уточнив, що додаткові сили самі безпосередньо брати участь в бойових діях не будуть, але будуть виступати в якості підтримки для сирійських наземних сил.
Обама озвучить своє рішення у своїй промові в 11:25 ранку в Ганновері (за місцевим часом), на наступний день після того, як напередодні обговорив сирійська криза з німецьким канцлером Ангелою Меркель. Обама і Меркель ще мають намір провести переговори з лідерами Великобританії, Франції та Італії у другій половині дня.
Агентство підкреслює, що після зустрічі з Меркель, яка тривала приблизно 90 хвилин, Обама заявив журналістам, що він "глибоко стурбований" сплеском насильства у Сирії, де урядові сили активізували бомбардування по повстанцях в районах навколо стратегічного міста Алеппо.
Раніше вранці видання The Wall Street Journal писало, що США готуються відправити додатковий військовий контингент до Сирії. Раніше Обама заявив, що відправка сухопутних військ до Сирію для боротьби з режимом Башара Асада було б помилкою.
26 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про перемир'я в Сирії. Пізніше стало відомо, що перемир'я в Сирії ознаменувалося вибухом, є загиблі. Інцидент стався на кордоні з Туреччиною.
14 березня російський президент РФ Володимир Путін оголосив про виведення російських військ з Сирії, хоча агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що США не бачать ознак підготовки Росії до виведення військ з Сирії. За даними Пентагону, в справжній момент територію країни залишила лише невелика частина військового контингенту РФ.
Як писав Віталій Федянін у статті "Сирійський вихід Путіна" на сторінках "Дзеркала тижня. України", мова йде про вихід не всього російського контингенту, а саме деякої його частини. І тільки Росія буде визначати, виводити зазначену "основну" частина військових або просто провести її ротацію. Більше того, у разі необхідності заявляється про готовність протягом кількох годин наростити в Сирії кількість військовослужбовців до необхідного. "Це можна зробити, адже нове рішення Ради Федерації не потрібно. Путін однозначно підкреслив, що російський морський пункт базування в Тартусі і авіаційна база в Хмеймиме будуть функціонувати, як і раніше, а системи ППО - продовжувати там бойове чергування", - йдеться в статті.