Президент США Барак Обама виключив можливість використання американських наземних сил у Сирії.
"Це було б помилкою для США або Великої Британії... послати наземні війська і повалити режим Башара Асада", - заявив Барак Обама в інтерв'ю Бі-бі-сі.
Він також визнав, що силам коаліції під керівництвом США не вдасться перемогти угрупування ІДІЛ за наступні дев'ять місяців, які він буде залишатися на президентському посту. "Ми можемо лише звузити зону їх дій", - додав американський президент.
Обама, який відвідав Велику Британію з триденним візитом, визнав, що в Сирії склалася "жахлива ситуація величезної складності". "Я не думаю, що тут є прості рішення", - сказав він.
"Одними лише військовими методами, в тому числі, звичайно, і розгортанням там наших сухопутних військ, довгострокові проблеми в Сирії не вирішити", - заявив Обама.
Він пообіцяв, тим не менш, що очолювана Сполученими Штатами коаліція буде продовжувати наносити повітряні удари по бойовиках угруповання ИДІЛ в місті Ракка і в інших її основних опорних пунктах. Коаліція, за його словами, також постарається ізолювати райони, які знаходяться під контролем ІДІЛ, і блокувати ті частини країни, звідки екстремісти направляють іноземних бойовиків в Європу.
Але, як наголосив американський лідер, міжнародне співтовариство чинити тиск на всіх учасників цього конфлікту, в тому числі і на Росію, Іран і помірні угруповання опозиції, переконуючи їх сісти за стіл переговорів і докласти зусиль для вирішення конфлікту.
26 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно підтримав резолюцію про перемир'я в Сирії. Згодом, РФ і США запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити бойові дії з 27 лютого. Сирійська опозиція повідомила, що приймає угоду про перемир'я, але за умови дотримання низки гуманітарних вимог. Пізніше стало відомо, що США і Росія працюють над проектом нової конституції Сирії.