Жорстокий диктатор, зробивши ставку на відновлення імперії, розширює військову агресію. Він починає погрожувати захопленням території сусідів, звинувачує демократичні країни в кризі і вимагає переписати правила міжнародної політики відповідно до власного бачення. Демократії погодилися на мирні переговори намагаючись уникнути ескалації та зупинити неправомірну агресію, пише The Washington Post.
Те, що сталося далі в Мюнхені в 1938 році, вже стало частиною історії: Велика Британія і Франція пішли на поступки Гітлеру в обмін на його фальшиву обіцянку не вступати у війну. Така аналогія може бути перебільшенням.
Але, враховуючи, наскільки точно перший абзац цієї статті описує нинішню агресію президента Росії Владіміра Путіна щодо України, а також з огляду на те, що Сполучені Штати та їх союзники почали переговори з РФ, варто використовувати всі уроки історії.
Адміністрація президента США Джо Байдена та європейські союзники повинні підійти до переговорів із серйозністю: якщо Путін отримає поступки — континент буде остаточно дестабілізований.
Безперервна пропаганда Кремля про «залежність» України від Росії або про агресивний характер розгортання НАТО в Центральній і Східній Європі встановила політичний наратив Путіна і змусила Сполучені Штати та інші країни Заходу звернути увагу на агресивні вимоги РФ.
Росія представила Сполученим Штатам та їхнім союзникам проекти договорів, які фактично блокують членство України в НАТО та обмежують свободу військових дій альянсу.
Адміністрація Байдена справедливо відкинула такі умови, хоча чиновники мають бути ще більш рішучими, відкрито висловлюючись про нахабність погроз Путіна проти України, які доповнюють захоплення Криму в 2014 році Росією.
Режим Кремля відверто погрожує країні, суверенітет і територіальну цілісність якої Росія офіційно зобов’язалася поважати.
Ймовірно, риторика Путіна є лише прикриттям його справжньої мети: розширити вплив в Україні, щоб демократія Києва не досягла успіху. Але якщо Кремль має намір серйозно вести діалог, можливо, РФ буде що обговорити із Заходом.
Сполучені Штати могли б запропонувати, для прикладу, відновлення Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Путін неодноразово порушував укладені договори в минулому. Але саме остаточна військова деескалація з боку Росії має бути передумовою будь-якої угоди.
Чого Сполучені Штати не можуть зробити, то це дозволити Путіну отримати поступки за допомогою військового тиску. Кремль навряд чи веде переговори у чесних цілях.
Президенту США Джо Байдену доведеться допомогти Україні захиститися від агресії РФ, згуртувати НАТО і забезпечити, щоб Росія заплатила високу ціну за власні дії, резюмує видання.
Протягом 11-12 січня відбудуться двосторонні та багатосторонні переговори союзників по НАТО з Росією. 7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що не очікує на прорив під час переговорів з РФ.