Безпека Європи залежить від переговорів між Заходом і Росією — The Washington Post

Поділитися
Безпека Європи залежить від переговорів між Заходом і Росією — The Washington Post © newsru.co.i
Не можна дозволити Путіну отримати необґрунтовані поступки.

Жорстокий диктатор, зробивши ставку на відновлення імперії, розширює військову агресію. Він починає погрожувати захопленням території сусідів, звинувачує демократичні країни в кризі і вимагає переписати правила міжнародної політики відповідно до власного бачення. Демократії погодилися на мирні переговори намагаючись уникнути ескалації та зупинити неправомірну агресію, пише The Washington Post.

Те, що сталося далі в Мюнхені в 1938 році, вже стало частиною історії: Велика Британія і Франція пішли на поступки Гітлеру в обмін на його фальшиву обіцянку не вступати у війну. Така аналогія може бути перебільшенням.

Але, враховуючи, наскільки точно перший абзац цієї статті описує нинішню агресію президента Росії Владіміра Путіна щодо України, а також з огляду на те, що Сполучені Штати та їх союзники почали переговори з РФ, варто використовувати всі уроки історії.

Адміністрація президента США Джо Байдена та європейські союзники повинні підійти до переговорів із серйозністю: якщо Путін отримає поступки — континент буде остаточно дестабілізований.

Безперервна пропаганда Кремля про «залежність» України від Росії або про агресивний характер розгортання НАТО в Центральній і Східній Європі встановила політичний наратив Путіна і змусила Сполучені Штати та інші країни Заходу звернути увагу на агресивні вимоги РФ.

Росія представила Сполученим Штатам та їхнім союзникам проекти договорів, які фактично блокують членство України в НАТО та обмежують свободу військових дій альянсу.

Адміністрація Байдена справедливо відкинула такі умови, хоча чиновники мають бути ще більш рішучими, відкрито висловлюючись про нахабність погроз Путіна проти України, які ​​доповнюють захоплення Криму в 2014 році Росією.

Режим Кремля відверто погрожує країні, суверенітет і територіальну цілісність якої Росія офіційно зобов’язалася поважати.

Ймовірно, риторика Путіна є лише прикриттям його справжньої мети: розширити вплив в Україні, щоб демократія Києва не досягла успіху. Але якщо Кремль має намір серйозно вести діалог, можливо, РФ буде що обговорити із Заходом.

Сполучені Штати могли б запропонувати, для прикладу, відновлення Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Путін неодноразово порушував укладені договори в минулому. Але саме остаточна військова деескалація з боку Росії має бути передумовою будь-якої угоди.

Чого Сполучені Штати не можуть зробити, то це дозволити Путіну отримати поступки за допомогою військового тиску. Кремль навряд чи веде переговори у чесних цілях.

Президенту США Джо Байдену доведеться допомогти Україні захиститися від агресії РФ, згуртувати НАТО і забезпечити, щоб Росія заплатила високу ціну за власні дії, резюмує видання.

Протягом 11-12 січня відбудуться двосторонні та багатосторонні переговори союзників по НАТО з Росією. 7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що не очікує на прорив під час переговорів з РФ.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі