Без їжі і з клопами: росЗМІ розповіли, в яких умовах мобілізовані росіяни очікують відправки на фронт

Поділитися
Без їжі і з клопами: росЗМІ розповіли, в яких умовах мобілізовані росіяни очікують відправки на фронт © Getty Images
Окупантам-новобранцям ніхто нічого не пояснює, вони марнують час, чекаючи, коли почнеться обіцяна бойова підготовка.

Родичі мобілізованих росіян скаржаться жахливі умови їх утримання. Новобранці сплять у верхньому одязі на матрацах, усіяних клопами, мерзнуть і голодують. Мобілізовані загарбники марнують час, чекаючи, коли почнеться обіцяна бойова підготовка. Про це повідомляє «Вёрстка».

За словами родичів окупантів, мобілізовані їдять те, що привезли із собою. Ті, у кого більше їжі, діляться з іншими.

«За два дні жодного сухпайка не дали, навіть по шматку хліба не видали. Це в голові не вкладається», – скаржиться родичка мобілізованого солдата РФ із Челябінська.

Дружина мобілізованого окупанта з Уфи розповіла, що її чоловікові пощастило трохи більше. Там, куди його відправили, триразове харчування, за винятком днів, коли мобілізовані чекають розподілу на полігони. За словами жінки, у такі дні новобранці стоять багато годин на плацу і пропускають обід. У перший день чоловіки простояли під зливою з самого ранку і до сьомої вечора.

Мобілізовані загарбники сплять на матрацах у верхньому одязі, бо спальники нікому не видали. А в кожній кімнаті розміщується по 30 осіб. У частині немає ні лазні, ні гарячої води, тому загарбники вмиваються холодною водою.

Окупант скаржиться, що через невизначеність та погані умови життя в частині панує напружена атмосфера. Внаслідок цього мобілізовані вступають у конфлікти через дрібниці і навіть б'ються між собою.

За словами дружини окупанта-новобранця з Уфи, першого дня всіх мобілізованих змусили стояти кілька годин під зливою на плацу. Загарбникам сказали чекати, доки командири вирішать, що робити з ними далі. У результаті новобранців розподілили по бараках.

Чоловіки не могли просушити одяг та ходили у мокрому. Лазні та гарячої води у частині теж немає. Не у всіх бараках є й туалети. Окупантам не видають спальні мішки, тому вони часто змушені спати на старих брудних матрацах, всіяних клопами.

Родичі загарбників незадоволені організацією навчання мобілізованих росіян. Деякі з них обурені, що солдатів без підготовки одразу відправили на фронт. Частині окупантів досі не кажуть, чи будуть вони проходити якусь підготовку.

Загарбникам видають автомати, але не вчать ними користуватися. Чи буде навчання, невідомо ніхто нічого їм не пояснює. Родичі окупантів-новобранців пишуть скарги на сторінках соцмереж російських чиновників. Але найчастіше ці звернення залишаються без відповіді. Іноді родичі загарбників все ж отримують формальні відповіді: влада РФ запевняє, що мобілізовані забезпечені всім необхідним.

21 вересня президент РФ Владімір Путін оголосив про часткову мобілізацію в країні. Через два тижні регіони РФ почали звітувати про завершення мобілізаційних заходів. Згідно з результатами дослідження видання «Важные истории» спільно з Conflict Intelligence Team (CIT), за два тижні РФ могла мобілізувати щонайменше 213,2 тисячі осіб у 53 регіонах.

При цьому, зазначається, що мобілізація вдарила по регіонах Росії нерівномірно. На думку аналітиків, нерівномірна мобілізація може призвести до того, що смертність чоловіків у регіонах РФ, що постраждали найбільше, зросте. За прогнозами дослідників, втрати вбитими та пораненими серед мобілізованих будуть вищими, ніж серед службовців регулярної армії. Це можна пояснити низьким рівнем навчання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі