Берлін і Вашингтон можуть вирішити українську кризу - Forbes

Поділитися
Берлін і Вашингтон можуть вирішити українську кризу - Forbes Німеччина і США у змозі вплинути на розв'язання кризи в Україні © svoboda.org
Путін сяде за стіл переговорів тільки тоді, коли економічні санкції та зростаюча кількість жертв стануть загрожувати його владі.

США і Європа можуть перемогти російську агресію, зробивши Україну економічно успішною, пише колумніст Forbes Підлогу Пан Грегорі.

"Доля України може залежати від "бою" в Німеччині правлячої коаліції щодо політики по відношенню до Росії Путіна. А в Сполучених Штатах новий республіканський Сенат буде битися з адміністрацією Обами за зброю для України", - йдеться в статті.

Автор зазначає, що в кожній країні є ті, хто вважають, що поступки Путіну принесе дипломатичне рішення. "Путін погодиться на реальне дипломатичного рішення, тільки якщо Україна буде в змозі захистити себе", - вважає Григорій.

Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, мабуть, набрид Володимир Путін. Меркель вирішила, що російському президенту не можна довіряти і що швидке політичне рішення українського кризи навряд чи можливо.

Соціальні демократи партнери по коаліції Меркель на чолі з міністром закордонних справ Франк-Вальтером Штайнмайером, здається, не дотримуються іншої позиції. Вони хочуть подальших переговорів і "шоу гнучкості". Соціал-демократи (СДПН) побоюються, що повернення до "холодної війни" зведе нанівець їх досягнення за період після її закінчення.

Автор вважає, що Путін намагається розсварити Меркель і СДПН, сподіваючись на те, що російська політика соціал-демократів візьме верх над канцлером ФРН.

У разі розвалу коаліції Меркель буде більше шансів перемогти на нових виборах, ніж у Соціал-демократичній партії. Інша впливова політична сила Німеччини "Зелені" поділяє радикальну позицію Меркель щодо Росії. "Путін грає в небезпечну і ризиковану гру. Він може зіткнутися з антипутінської опозицією в новому уряді Німеччини на чолі з дуже роздратованою Меркель", - пише Григорій.

"Битва за Україну в США ведеться між адміністрацією Обами і новим Конгресом", - відзначає автор статті.

Дебати США навколо Росії і України йдуть не з приводу санкцій, які підтримують і Конгрес, і адміністрація Обами, а з приводу поставок Києву смертоносної зброї. Адміністрація Обами дотримується політики "пустих слів" підтримки. Обама не пропонує ніякої реальної військової допомоги, в той час як Палата представників і Сенат (у тому числі потужні демократів) більшість виступають за надання Україні засобів захисту себе від російської агресії.

Якщо законопроекти Сенату з цього питання не будуть прийняті більшістю у дві третини, напевно Обама накладе на них вето, йдеться в статті.

"І Меркель і Обама виступали проти надання смертоносної зброї для України, в основному тому, що це могло підштовхнути країну до військового вирішення конфлікту", - пише Григорій. Вони також висловили побоювання, що постачання зброї зроблять Путіна ще більш агресивним.

І Меркель і Обама зараз стикається з новою реальністю, пише автор. Агресія Путіна не слабшає, незважаючи на стримування Заходу.

"США і Європа повинні усвідомити, що єдиний спосіб зупинити російську агресію - це створити сильну Україну, яка буде служити підтвердженням хорошого управління і економічного успіху для тих країн і регіонів, які знаходяться під крилом Росії. Така України є найбільшим кошмаром Володимира Путіна", - упевнений колумніст.

Сильна Україна може створити величезну захист від подальшої російської агресії.

"Не може бути дипломатичне рішення на основі слабкості. Путін прийде до столу переговорів тільки тоді, коли економічні санкції і зростаючого числа жертв загрожувати свою владу. До тих пір, він не наполягатиме на federalized України, що дає окупованих Росією провінцій вето над Києвом і право втручатися в будь-якій точці світу, де росіяни потребують захисту.

Якщо Європа і США задоволені заморожених конфліктів, які загрожують вилитися у будь-який час, то вони повинні продовжувати свою політику, щоб утримати Україну слабкою. Якщо вони хочуть, щоб побачити реальне рішення, вони повинні забезпечити Україні зброю, щоб захистити себе і забезпечити Україну фінансових коштів (наприклад, план Маршалла, запропонований Андерс Аслунд).

Здається, західні лідери замінили "Мир через силу" Рейгана з Чемберліна "світу в наш час." Можливо, Меркель буде висіти жорсткий і Сенат США буде переважати, але не розраховуйте на це.

"Не може бути дипломатичного рішення, заснованого на слабкості. Путін сяде за стіл переговорів тільки тоді, коли економічні санкції та зростаюча кількість жертв стануть загрожувати його владі", - пише колумніст.

А поки Путін буде наполягати на федералізацію України, яка дала б окупованих Росією провінціям повноваження накладати вето на рішення Києва, а Росії "право втручатися в ситуацію в будь-якій точці світу, де російськомовному населенню потрібна захист".

Напередодні колишній комісар з питань розширення ЄС Штефан Фюле поклав на уряд ФРН долю відповідальності за кризу навколо України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі