Про проблему зміни клімату з’являється все більше інформації, і факти виглядають тривожно. Дослідження показують, що «завдяки» людській діяльності глобальна температура підвищується до рівня, який стає все більш небезпечним, пише BBC.
Кліматичний звіт вчених ООН назвали «критичним сигналом для людства». Доповідь детально описує похмурі реалії, такі як підвищення рівня моря та більш інтенсивні хвилі аномальної спеки.
Опитування, яке включало понад півмільйона людей у віці від 14 до 18 років, свідчить про те, що люди виступають за політику, спрямовану на перехід до відновлюваної енергетики.
Але що можна зробити в повсякденному рівні? Як можна змінити ситуацію, коли здається, що все погано впливає на клімат?
Кліматичні активісти та блогери розповіли, як прості зміни у повсякденній поведінці кожного можуть зменшити негативний вплив на екологію.
По-перше, не варто різко критикувати себе, якщо ваша поведінка не завжди «екологічна».
«Я ніколи не думала, що всі повинні бути ідеальними. не мала наміру підтримувати рух за зведення сміття до мінімального рівня. Мені просто здавалося, що це нереально», - каже блогер та кліматичний активіст Шиа Су.
Але одного разу дівчина вирішила взяти власну чашку до місцевої кав’ярні, щоб не брати паперового стаканчика для кави, і після цього вона вирішила стати «екологічною».
Її головна порада стосується перетворення ваших добрих намірів на хороші звички.
«Робіть все, що зможете, і через деякий час це стане звичкою», - каже вона.
«Зазвичай, виходячи з дому, ти береш телефон, хапаєш гаманець і ключі. Через деякий час ти візьмеш власну чашку, свій контейнер з їжею і це стане звичкою», - додає вона.
І ще одна важлива порада – мінімалізм, потрібно звести до мінімуму всі непотрібні покупки.
«Ведення екологічного способу життя означає відносне скорочення споживання. Я купую новий одяг лише тоді, коли дійсно потрібна заміна старому», - говорить Шиа.
Шиа додає, що це не так складно, як здається.
«Багато речей уже давно відомі - ми просто повернемося до них», - додає дівчина.
Що ще можна зробити, щоб життя стало більш «екологічним»?
Мода
«Не бійтеся купувати речі у секонд-хенді. Купуйте вінтажний одяг», - каже Толмея Грегорі, яка веде блог про «екологічну моду».
Купуйте менше. «Якщо ви можете звести обсяг покупок до мінімуму - це справді чудовий спосіб зробити життя більш екологічним. Носіть те, що вже є у вашому гардеробі. Є чудова фраза, яку ви часто чуєте: улюблений одяг – найкращий», - каже активіст.
Шукайте екологічно чисті матеріали. «Зверніть увагу на більш натуральні тканини, обирайте бавовну замість поліестеру. Вона не тільки більш приємна до тіла, але й не містить таких речей, як мікроволокна, що потрапляють у океан, коли ми перемо одяг», - радить Толмея.
Спробуйте шити своїми руками. «Не потрібно багато часу, щоб навчитися зашивати одяг вручну. Або якщо у вас є рвані джинси, які стали занадто «рваними», ви завжди можете їх вкоротити і носити як шорти», - додає дівчина.
Їжа
Подумайте про рослинну дієту. «Я не думаю, що всі повинні бути вегетаріанцями, щоб досягнути значних змін. Більш реалістичним є те, що більшість людей хоча б частково скоротять споживання м'яса до декількох днів на тиждень», - каже блогер і кліматичний активіст Іммі Лукас, який розповідає про те, як зробити харчування більш «екологічним».
«Локальна їжа». «Якщо ви їсте соєві боби, які приїхали з Китаю, або банани, доставлені з Колумбії, це не настільки екологічно, якщо б ви їли яблука, вирощені у місцевості поблизу. Якщо ви підтримуєте своїх місцевих фермерів, ви також підтримуєте більш екологічне сільське господарство», - каже Лукас.
«Сезонна» їжа. «Якщо ви їсте овочі не в сезон, то ви знаєте, що вони вирощені в якійсь величезній теплиці, яка використовує велику кількість ресурсів, щоб «обманути» погоду. Ми використовуємо величезну кількість теплової енергії для вирощування овочів поза сезоном», - зазначає Лукас.
Подумайте про упаковку. «Є магазини, де ви купуєте нерозфасовану їжу. Але ви також можете піти у звичайний супермаркет і зробити кращий вибір, купуючи неупаковані фрукти та овочі, або вибираючи види упаковок, які швидко переробляються, замість пластику», - розповідає блогер.
Сфера краси
Забудьте про вологі серветки. «Просто використовуйте звичайну бавовняну тканину і якісний засіб для очищення обличчя, щоб змити косметику в кінці дня. У крайньому випадку, можна знайти біорозкладні вологі серветки», - каже блогер Ніколь Уітл.
Купуйте без упаковки. «Ви можете придбати шампунь, кондиціонер та засоби для миття тіла без упаковки, вони будуть коштувати трохи дорожче, але служать набагато довше. Тож з точки зору витрат це вигідно», - каже Уітл.
Косметика може бути екологічно чистою. «Багато великих косметичних брендів справді черпають натхнення з екологічного руху. Приємно бачити, як відбуваються зміни. Це зайняло деякий час, але виробники косметики побачили, що можуть вплинути на майбутнє», - зазначає дівчина.
Подорожі
Флорін Хофманн веде блог про подорожі, де вона намагається знайти екологічно чисті альтернативи повсякденним звичкам.
Подумайте про спосіб подорожі. «Я намагаюся подорожувати потягом, щоб менше використовувати літаки», - розповідає Хофманн.
Збирайте речі «екологічно». «Нещодавно я купила валізу у секонд-хенді, це екологічно і набагато дешевше. Я стараюся брати з собою якомога менше речей, наприклад, свої косметичні продукти намагаюся звести до мила, шампуню і зубної щітки. Я не хочу везти багато пластикового сміття в іншу країну», - каже Хофманн.
Розплануйте своє харчування. «Я зазвичай заздалегідь планую те, де буду їсти під час подорожі. Я справжній гурман, тому це дуже важливо в моєму повсякденному житті. Крім того, я хочу підтримувати ресторани, які думають про екологію», - зазначає блогер.
Досліджуйте нову місцевість. «Я люблю брати напрокат велосипед у новому місті та просто досліджувати нові райони. Найкращі місця ви знайдете лише спілкуючись із людьми, це дозволить вам знайти всі приховані дорогоцінні камені», - радить Хофманн.
В Києві відкрили нову медіа-скульптуру "Київський Кит". Арт-об'єкт називають новим екологічним символом міста. Головною особливістю скульптури стало інтерактивне освітлення підключене до Екосистеми міста, яка моніторить стан забруднення води та повітря, враховує кількість опадів та пори року, а в залежності від цього змінює своє забарвлення.