У Києві відкрили першу медіа-скульптуру, що слідкує за екологією міста

Фото Відео
Поділитися
12-метровий Кит встановив Національний рекорд України 

У середу, 15 вересня, біля 11 павільйону ВДНГ в Києві відкрили нову медіа-скульптуру "Київський Кит". Арт-об'єкт називають новим екологічним символом міста. Головною особливістю скульптури стало інтерактивне освітлення підключене до Екосистеми міста, яка моніторить стан забруднення води та повітря, враховує кількість опадів та пори року, а в залежності від цього змінює своє забарвлення.

"Сьогодні ми офіційно відкрили нашу медіа-скульптуру з переробленого пластику Київський Кит. Подібних такій в Україні ще не було! Саме тому був зафіксований Національний рекорд України у Категорії «Вперше - мистецтво» - найбільша скульптура з переробленого пластику." - повідомили на офіційній сторінці скульптури у Facebook.

Скульптуру створив український митець, засновник соціальних та культурних проєктів, серед яких Звуки Чорнобиля, Артефакт, «Чорнобильське Сяйво» Валерий Коршунов. Загальна довжина Київського Кита - 12 метрів, він має металевий каркас, що обшитий панелями з переробленого пластику.

Активісти та учні 25 київських шкіл впродовж 6 місяців прибирали сквери, парки, очищали річки Либідь та Дніпро, щоб зібрати достатню кількість пластику для створення Кита.

 

"Київський Кит — результат унікального культурно-екологічного проєкту, який посів перше місце в рейтинговому реєстрі УКФ програми Культура+. Він реалізувався за підтримки Український культурний фонд, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство культури та інформаційної політики України.

Перетворення, сортування і переробка пластику на сучасні об'єкти паблік арту може стати новим трендом України, які слугуватимуть новими зонами відпочинку та індикаторами стану навколишнього середовища, прикрашаючи українські міста" - розповіли організатори.

Нагадаємо, що 4–7% території України займають відходи різних промислових підприємств. А площа українських земель під шламосховищами, териконами й відвалами вже становить близько 260 тис. га. З чого починати створення комплексної системи переробки індустріального сміття для перетворення його на сировинний ресурс, читайте в матеріалі Олега Тітамира «Засилля промислових відходів: чи вдасться Україні перейти до «циркулярної» економіки?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі