На Олімпіаді у Токіо вперше використали медалі створені повністю із продуктів вторинної переробки

Поділитися
На Олімпіаді у Токіо вперше використали медалі створені повністю із продуктів вторинної переробки © REUTERS/Dylan Martinez
Для цього знадобилося 78 985 тонн електронних приладів, приблизно 6,21 мільйона мобільних телефонів

Олімпійські ігри в Токіо стали першими в історії, де 100% металів для медалей було отримано з вторинних матеріалів. Підготовчій та виробничий процеси тривали два роки, повідомляє Compound Interest.

Ця Олімпіада не перша, яка використовує перероблені метали для виготовлення медалей. Срібні медалі Олімпіади-2016 у Ріо були зроблені частково (30%) з переробленого срібла, отриманого з автомобільних деталей, рентгенівських платівок та дзеркал.

У квітні 2017 року розпочався Токійський проект олімпійських медалей. Увесь метал, необхідний для виготовлення приблизно 5000 олімпійських медалей, планували отримати з вживаних електронних пристроїв. Різноманітні гаджети, наприклад, смартфони, містять низку хімічних елементів, але для того, аби отримати бажану кількість металів, потрібно дуже багато електроніки.

Кількість золота, необхідна для цьогорічних золотих медалей, не така велика, як можна було б очікувати. Індивідуальна маса кожної медалі — 556 грам, але золоті медалі насправді виготовлені зі срібла з тонким шаром золота зверху. Незважаючи на це, для такої медалі все одно потрібно 6 грамів золота. А для того, аби отримати 1 грам золота, потрібно запустити у вторинну переробку 35-40 мобільних телефонів.

Загалом потрібно було зібрати 32 кілограми золота, 3500 кілограмів срібла та 2200 кілограмів бронзи (сплаву міді та цинку). Для цього знадобилося 78 985 тонн електронних приладів, у тому числі приблизно 6,21 мільйона мобільних телефонів.

Така величезна цифра не тільки вказує на активну роботу Токійського проекту, а також підкреслює кількість електронних відходів, що виробляє Японія. За приблизними оцінками, кількість пристроїв, пожертвуваних у рамках проекту, становить лише 3% щорічних електронних відходів країни. Оскільки природні запаси деяких елементів, що використовуються для виробництва електроніки, вичерпуються досить швидко, їх вже може не вистачати для нових гаджетів, і переробка приладів та використання продуктів такої вторинної переробки стане поширеною повсякденною практикою.

Нагадаємо, що 10 українських спортсменів на Олімпіаді-2020 в Токіо виграли медалі, виступаючи під прапорами інших країн. Уродженці України раніше змінили громадянство і вдало виступили на Олімпійських іграх.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі