Bank of China обмежив грошові перекази з Росії до банків Європи та США

Поділитися
У Китаї побоюються вторинних санкцій, через що зростає санкційний тиск на РФ

Російські банки продовжують стикатися з новими заборонами та обмеженнями з боку так званих «дружніх країн». Цього тижня вони зіткнулися із забороною здійснювати перекази, у тому числі в юанях, до банків Євросоюзу, Швейцарії, Великобританії та США через китайський Bank of China, повідомляє російське пропагандистське агентство «РБК».

Про проблеми з валютними переказами повідомили представники російських «Модульбанк», «Фінам» (у яких Bank of China є банком-кореспондентом), а також «ЮниКредит».

Голова правління «Модульбанк» Павєл Сємьонов підтвердив «РБК», що обмеження торкнулися всіх банків, які використовують Bank of China як основний банк-кореспондент для переказів у юанях.

«Рішення ухвалене не Китаєм, а сторонами ЄС та США. Таким чином, намагаються здійснити санкційний тиск через перекриття альтернативних каналів у вигляді юаня», – вважає Сємьонов.

На думку керівника управління розвитку клієнтського сервісу «Финам» Дмітрія Лєснова, ці обмеження пов'язані з ризиком вторинних санкцій чи іншими обмеженнями щодо китайських банків, яким можуть погрожувати закриттям їх власних коррахунків в американських та європейських банках.

Китайський державний Bank of China є одним із найбільших банків Китаю і входить до числа найбільших у світі.

Нагадаємо, що раніше банки Казахстану, Вірменії та Гонконгу почали блокувати платежі російських компаній за електроніку, яка постачалася до Росії за схемою «паралельного імпорту». Раніше Велика Британія ввела нові санкції проти Росії, у тому числі проти «Росбанк», банку «Тинькофф» та «Дом.РФ».

Нагадаємо, що зараз у Євросоюзі дискутується запровадження 11-го пакету санкцій проти Росії, який спрямований на боротьбу з можливістю обходу раніше введених санкцій. Держави-члени продовжують обговорювати, наскільки жорсткими мають бути обмеження.

Про те, як Україна та її західні партнери намагаються не допустити ввезення в РФ високотехнологічної продукції, читайте у статті Володимира Кравченка «Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі