Банк Англії, головна фінансова установа Великобританії, відмовився виконати прохання уряду Ніколаса Мадуро, чинного президента Венесуели, про повернення до країни золотих злитків на суму 1,2 млрд доларів США, поміщених у банк на зберігання, повідомляє інформаційне агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела.
Джерело повідомило агентству, що британський центральний банк вирішив утримати у себе венесуельське золото після того, як ряд офіційних осіб США, у тому числі радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон та державний секретар Майкл Помпео, настійно попросили британський уряд "допомогти відрізати доступ венесуельського режиму до іноземних активів".
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу.
У підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.
20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.
Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.
Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".