Кремль відправив до Венесуели найманців ПВК "Вагнера" для захисту Мадуро – Reuters

Поділитися
Кремль відправив до Венесуели найманців ПВК Керівництво РФ вирішило надати Мадуро силову підтримку © Сайт президента России
Кількість російських найманців може становити близько 400 чоловік.

До охопленої масовими протестами Венесуели прибули російські найманці з приватної військової компанії "Вагнера" для надання послуг диктатору Ніколасу Мадуро, повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

За словами одного зі співрозмовників видання, "вагнерівці" вже прилітали до Венесуели перед проведенням сфабрикованих режимом Мадуро президентських "виборів" у травні 2018 року. У січні до країни прибула нова група найманців з РФ.

Лідер місцевого відділення російської козачої організації зі зв'язками з ПВК Євген Шабаєв припустив, що кількість "вагнерівців" у Венесуелі може складати близько 400 осіб.

За даними інших джерел видання, зараз у країні перебувають кілька невеликих груп російських найманців.

У Міністерстві оборони РФ і Міністерстві інформації Венесуели запити про "вагнерівців" проігнорували. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков стверджує, що в Кремлі про це нічого не знають.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі