Президент США Джо Байден у своєму зверненні до світових лідерів запевнив, що США виконають свою обіцянку і скоротять викиди парникових газів удвічі до кінця десятиліття, повідомляє агентство Reuters.
Однак невдалий розвиток подій усередині країни заважає довести справу до кінця
Байден приєднався до виступів на кліматичній конференції COP26 у шотландському Глазго відразу після завершення саміту G20 у Римі.
Раніше стало відомо, що саміт завершився заявою лідерів "Групи двадцяти", які закликали до "значних та ефективних" дій щодо боротьби зі зміною клімату.
Тоді генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що він розчарований зустріччю країн Великої двадцятки.
Байден же на конференції COP26 сказав, що Глазго має стати початком десятиліття амбіцій та інновацій, щоб уберегти майбутнє планети.
Він визнав, що зміни клімату "руйнують життя людей та знищують кошти для існування", стоячи державам трильйони доларів.
“Рекордні посухи, що підживлюють все більш поширені лісові пожежі, а в деяких місцях знищують урожаї... урагани, які траплялися раніше раз на сторіччя, а тепер – раз на кілька років. Останні кілька місяців США пережили все це. За словами президента, кліматична криза становить "екзистенційну загрозу людству, як ми її знаємо", - сказав Байден.
"Ми продемонструємо всьому світу, що Сполучені Штати не лише повернулися за стіл переговорів, а й, сподіваюся, ведуть їх силою нашого прикладу", - сказав він.
"Я знаю, що це було не так, і тому моя адміністрація працює понаднормово, щоб показати, що наші зобов'язання в галузі клімату – це дії, а не слова", – запевнив Байден.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Китай сформулювати "амбітні" цілі боротьби з екологічною кризою напередодні Конференції ООН зі зміни клімату, яка розпочнеться наступного тижня в Глазго. Виступаючи на церемонії святкування 50-річчя постійного місця Китаю в Раді Безпеки ООН, Гутерріш подякував Китаю за його дії в останні роки у боротьбі зі зміною клімату, але закликав саму густонаселену країну світу — і, безумовно, найбільшого у світі емітента парникових газів — зробити більше.