Лідери G20 затвердили податок для транснаціональних компаній

Поділитися
Лідери G20 затвердили податок для транснаціональних компаній © Vita.it
Прибуток великого бізнесу оподатковуватиметься як мінімум на рівні 15%.

Лідери найбільших економік світу G20 у суботу затвердили глобальний мінімальний податок для найбільших компаній. Блок схвалив «історичну» угоду, згідно з якою транснаціональні корпорації оподатковуватимуться щонайменше 15-відсотковим податком, заявила міністр фінансів США Джанет Йеллен, яка була присутня на переговорах.

Угода "покладе край руйнівній гонці за корпоративне оподаткування", - заявила вона, передає Reuters.

План реформ, уже підтриманий майже 140 країнами, спрямований на те, щоб покласти край практиці великих корпорацій, таких як Apple та материнська компанія Google Alphabet, приховувати прибуток у країнах з низькими податками.

Але досі не було досягнуто консенсусу щодо колективного зобов'язання щодо зміни клімату напередодні вирішальної конференції COP26, яка розпочнеться у неділю у Глазго.

Високопоставлений американський чиновник сказав, що елементи заключної заяви G20 «досі обговорюються», додавши, що саміт у Римі був присвячений «створенню імпульсу» перед переговорами ООН щодо клімату.

На гала-вечері у своєму розкішному палаці Куриналі у суботу ввечері президент Італії Серджіо Маттарелла закликав лідерів діяти заради «майбутніх поколінь».

«Надзвичайна ситуація, пов'язана зі зміною клімату, нависає над рештою», - сказав 80-річний чоловік, додавши: «Очі мільярдів людей, цілих народів звернені на нас і на результати, яких ми зможемо досягти».

У неділю на порядку денному президента США будуть двосторонні переговори з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, присвячені Сирії, Лівії та операціям у галузі оборони.

Ще одна ключова тема в Римі – пандемія коронавірусу, коли президент Китаю Сі Цзіньпін та лідер Росії Владімір Путін порушили питання про нерівність глобального розподілу вакцин.

Нагадаємо, раніше країни G7 домовилися запровадити цифровий податок для великих корпорацій.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі