У суботу група найбагатших країн світу досягла знаменної угоди про закриття міжнародних податкових лазівок, які використовуються деякими з найбільших світових компаній. Група семи заявила, що підтримує мінімальну глобальну ставку корпоративного податку, щонайменше, на 15 відсотків. Компаніям також доведеться платити більше податків в країнах, де вони здійснюють продажі.
«Після багаторічних дискусій міністри фінансів G7 досягли історичної угоди про реформування глобальної податкової системи, щоб вона відповідала глобальному цифровому століттю», - сказав журналістам міністр фінансів Великої Британії Ріші Сунак.
Facebook привітав рішення G7 в суботу, незважаючи на те, що гігант соціальних мереж ризикує заплатити більше, передає Reuters.
«Ми вітаємо важливий прогрес», - написав у Твіттері Нік Клегг, віце-президент Facebook з глобальних питань після оголошення про угоду, додавши, що «це може означати, що Facebook буде платити більше податків, причому в інших місцях».
Facebook has long called for reform of the global tax rules and we welcome the important progress made at the G7. Today's agreement is a significant first step towards certainty for businesses and strengthening public confidence in the global tax system.
- Nick Clegg (@nickclegg) June 5, 2021
Google також відреагував в суботу, заявивши, що підтримує роботу з оновлення міжнародних податкових правил.
«Ми рішуче підтримуємо роботу, проведену з оновлення міжнародних податкових правил. Ми сподіваємося, що країни продовжать спільну роботу для забезпечення того, щоб найближчим часом було укладено збалансовану і міцну угоду», - сказав представник Google Хосе Кастаньєда в заяві по електронній пошті.
Угода G7, яка може лягти в основу глобального пакту в наступному місяці, спрямована на припинення тривалої десятиліття "гонки на дно", в якій країни конкурували за залучення корпоративних гігантів наднизькими податковими ставками та пільгами.
Це, в свою чергу, коштувало їх державній скарбниці сотень мільярдів доларів - дефіцит, який їм тепер необхідно терміново заповнити, щоб оплатити величезні витрати на підтримку економіки, розореної кризою коронавірусу.
Міністри зустрілися в Лондоні лицем до лиця вперше з початку пандемії Covid-19.
Згідно з копією остаточної угоди, з якою ознайомився Reuters, міністри G7 заявили, що вони «візьмуть на себе зобов'язання по глобальному мінімальному податку в розмірі не менше 15 відсотків для кожної країни». «Ми зобов'язуємося досягти справедливого рішення по розподілу податкових прав, при цьому ринкові країни будуть надавати права оподаткування принаймні 20% прибутку, що перевищує 10% маржу для найбільших і найбільш прибуткових транснаціональних підприємств», - йдеться в тексті договору.
Багаті країни роками намагалися узгодити спосіб збільшення доходів від великих транснаціональних корпорацій, таких як Google, Amazon і Facebook, які часто фіксують прибуток в юрисдикціях, де вони платять невеликі податки або взагалі не платять.
Адміністрація президента США Джо Байдена дала новий імпульс переговорам, запропонувавши мінімальну глобальну ставку корпоративного податку в розмірі 15 відсотків, що вище рівня таких країн, як Ірландія, але нижче найнижчого рівня в G7.
Нагадаємо, 3 червня Верховна Рада прийняла закон №4184 про так званий "податок на Google", який пропонує зрівняти правила оподаткування для міжнародних технологічних компаній з українськими.