Байден використав візит Зеленського, щоб пом’якшити стурбованість України — FT

Поділитися
Байден використав візит Зеленського, щоб пом’якшити стурбованість України — FT © Офіс президента
Байден спробував запевнити українського президента, що США не змінюють своєї позиції щодо агресії Росії.

На зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським лідер США Джо Байден намагався запевнити Київ у «залізній» прихильності Вашингтона до суверенітету України та протидії «російській агресії», пише Financial Times.

Переговори в середу відбулися на тлі зростання напруги між Вашингтоном і Києвом щодо підходу США до Росії, оскільки українські чиновники були стурбовані тим, що Білий дім став занадто прихильним до Кремля.

Рішення Байдена провести саміт з президентом РФ Володимиром Путіним у червні викликало широку критику через те, що адміністрація США нібито почала «забувати» про вторгнення Росії в Донбас у 2014 році.

Крім того, Білий дім уклав угоду з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, припинивши протидію будівництву трубопроводу «Північний потік-2», який обходить Україну для постачання російського газу до Європи.

Байден та його радники з питань національної безпеки намагалися використати візит Зеленського до Білого дому, щоб полегшити стурбованість Києва.

У коротких зауваженнях напередодні зустрічі з українським президентом Байден сказав, що він хоче «вільної та мирної Європи», а також, що Вашингтон виступає проти «російської агресії».

Зеленський сказав, що США є українським «стратегічним партнером і прихильником суверенітету та територіальної цілісності України».

Він додав, що переговори з Байденом стосуватимуться конфлікту в регіоні Донбасу та «українського Криму, окупованого Російською Федерацією, а також безпеки в Чорному морі та в регіоні Азовського моря».

Політику США щодо України свого часу затьмарила спроба екс-президента Дональда Трампа тиснути на Київ, щоб знайти компромат на сина Байдена.

Трамп навіть «отримав» імпічмент через звинувачення в тому, що він чинив дипломатичний тиск на Зеленського, намагаючись змусити український уряд допомогти йому отримати перемогу на виборах.

Попри те, що Байден має великий досвід роботи в Сенаті як рішучий прихильник автономії України, адміністрація Барака Обами протистояла неодноразовим запитам Києва про отримання протитанкової зброї Javelin для боротьби з агресією Кремля.

Незважаючи на саміт Байдена з Путіним, американські чиновники наполягали на тому, що відносини США з Україною займають важливе місце.

«Президент Зеленський та Україна отримали значну увагу цієї адміністрації, можливо навіть більшу, ніж будь-яка інша європейська країна», - сказав один із представників США.

«Що стосується візитів до Овального кабінету, у нас нещодавно була канцлер Меркель. Президент Зеленський - другий європейський лідер, який зустрівся з Байденом в Овальному кабінеті», - додав чиновник.

Зеленський хотів відвідати Білий дім ще на початку свого обрання.

Зустріч між Байденом і Зеленським була відкладена на день. Початкова дата 31 серпня співпала з кінцевим терміном виведення американських військ з Афганістану.

Візит Зеленського до США відбувся у незручний час, коли американські союзники почали загадуватися над питанням, чи не є рішення Байдена вийти з Афганістану сигналом про те, що його адміністрація буде займати менш активну позицію щодо підтримки своїх партнерів за кордоном. До того ж, Байден запропонував доктрину політики невтручання.

Однак президент США оголосив пакет допомоги Україні в розмірі 60 мільйонів доларів, а Пентагон підписав «стратегічні рамки оборони», що стосуються співробітництва з питань безпеки в Чорному морі, кібербезпеки та обміну розвідувальними даними.

Нагадаємо, 1 вересня президент України Володимир Зеленський провів переговори з головою Білого дому Джо Байденом.

За підсумками переговорів сторони виступили зі спільною заявою, в якій торкнулися питань стратегічного партнерства, протидії «Північному потоку-2»євроінтеграції Україниборотьби з корупцією та реформи СБУприпинення війни в Донбасі.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі