Обраний президент США Джо Байден у четвер оприлюднив «Американський план порятунку» на 1,9 трильйона доларів, щоб дати поштовх економіці країни, яка постраждала від пандемії коронавірусу.
В опублікованому плані йдеться, що «Американський план порятунку» покликаний змінити хід пандемії, побудувати міст до економічного відновлення і інвестувати в расову справедливість.
Байден, якому належить зайняти Білий дім 20 січня, опублікував план невдовзі після того, як Міністерство праці опублікувало звіт, в якому кількість заявок на допомогу з безробіття було найвищим з серпня.
Хоча деякі економісти вважають, що недавні негативні числа були викликані відновленням додаткових виплат з безробіття, вони заявили, що це підвищило ризик подальшої втрати робочих місць в січні після того, як кількість робочих місць в несільськогосподарському секторі впала в грудні вперше за вісім місяців.
У четвер Байден пообіцяв запропонувати більше стимулюючих виплат для американських платників податків. Це буде третя партія виплат після того, як адміністрація президента Дональда Трампа гарантувала розподіл одноразового платежу в розмірі 1200 доларів для багатьох і другого платежу в розмірі 600 доларів на людину.
Багато демократів і навіть Трамп лобіювали чеки на 2000 доларів.
Байден запропонував чеки на суму 1400 доларів, і тепер, коли демократи контролюватимуть і Конгрес, і Сенат, нова адміністрація буде сподіватися на швидкий прогрес. Це буде залежати від того, скільки часу законодавці витратять на процес імпічменту Трампа, оголошений вдруге.
«План порятунку Америки вартістю 1,9 трильйона доларів є амбітним, але досяжним. Він врятує американську економіку і почне боротися з вірусом. Конгрес повинен діяти оперативно, щоб допомогти працюючим сім'ям, громадам і малому бізнесу вистояти в умовах пандемії», - йдеться в інформаційному бюлетені перехідної групи Байдена.
Байден розкритикував нинішні зусилля по вакцинації проти коронавірусу як «недостатні для швидкої і справедливої вакцинації переважної більшості населення США».
Щоб змінити курс, Байден планує інвестувати 20 мільярдів доларів в національну програму вакцинації спільно з місцевими органами влади.
Раніше повідомлялося про те, що в ЄС і США медики масово відмовляються вакцинуватися від коронавірусу.