Столтенберг висловив надію на зміцнення співпраці НАТО і США при Байдена

Поділитися
Столтенберг висловив надію на зміцнення співпраці НАТО і США при Байдена Столтенберг знає Байдена як послідовного прихильника єдності НАТО
Генсек НАТО розраховує, що 46-й президент США буде працювати над зміцненням Альянсу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг впевнений, що обраний президент США Джо Байден, інавгурація якого відбудеться наступного тижня, вірний трансатлантичній єдності і докладатиме зусиль для зміцнення Альнса, передає «Укрінформ».

«Я довіряю демократичним інститутам США і чекаю мирного процесу передачі влади. Я хочу плідної співпраці з Джо Байденом як наступним президентом США», - заявив генсек НАТО в четвер, 14 січня.

Майбутнього американського президента Столтеберг охарактеризував як послідовного прихильника зміцнення співпраці США і Європи та єдності НАТО.

Коментуючи недавні події в США, генсек НАТО назвав «шокуючим і неприйнятним» штурм Капітолія у Вашингтоні прихильниками 45-го американського президента Дональда Трампа.

Столтенберг підкреслив, що всі причетні до «смертоносної атаки» мають бути притягнуті до відповідальності.

Дональд Трамп регулярно критикував партнерів по НАТО за недостатні витрати на оборону. Він звертав увагу на те, що Сполучені Штати покривають 90% потреб Альянсу і вимагав, в першу чергу від Німеччини та інших європейських держав, давати більше грошей на потреби НАТО і спрямовувати на оборону не менше 2% річного ВВП.

6 січня група учасників мітингу на підтримку Дональда Трампа прорвалася в будівлю Конгресу і на кілька годин паралізувала його роботу. Трамп закликав прихильників, який намагалися зірвати затвердження результатів виборів, розійтися по домівках. Найбільші соцмережі заблокували акаунти президента США.

11 січня Трамп ввів Вашингтоні режим надзвичайної ситуації, який триватиме до 24 січня.

Інавгурація Джо Байдена запланована на 20 січня.

Багато хто з прихильників Трампа щиро переконані, що фальсифікація результатів голосування допомогла Джо Байдену перемогти на виборах. Значний відсоток прихильників Трампа, черпаючи інформацію з соцмереж і ультраправих сайтів, не вірять і в небезпеку вірусу COVID-19. Як же вийшло, що Америку захлеснула хвиля дезінформації? Читайте в статті Ганни Бродські-Кроткіной " Брехня доводять до бійки ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі