Національна гвардія спільно з міжнародними партнерами починає розробку доктрини НГУ відповідно до стандартів НАТО. У роботі над документом, що має стартувати на початку 2021 року, будуть задіяні представники США і Канади, повідомило Міністерство внутрішніх справ.
У понеділок, 4 січня, представники групи радників з питань доктрини і освіти посольства США в Україні провели семінар з розробки інституційної доктрини Нацгвардії відповідно до підходів військових формувань держав НАТО. У семінарі були задіяні і представники Збройних сил Канади.
У країнах Альянсу доктрина визначає роль і місце органів військового управління, командирів (начальників) усіх рівнів, порядок і принципи взаємодії всередині структури на стратегічному, оперативному і тактичному рівнях щодо організації виконання повсякденних завдань та забезпечення підготовки до виконання завдань в майбутньому, пояснив представник групи радників майор Гаррі Квош. Він констатував, що у НГУ є ряд документів, які визначають її діяльність, є концепція і планування на різних рівнях, але доктрини немає.
При її розробці потрібно враховувати необхідність повної відповідності нормам національного законодавства, нормативним документам у сфері безпеки і оборони, а також сумісності з доктринами держав-партнерів.
Нагадаємо, в грудні 2018 року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.
У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.
У червні того ж року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.