Доктрину Нацгвардії за стандартами НАТО допоможуть розробити США і Канада

Поділитися
Доктрину Нацгвардії за стандартами НАТО допоможуть розробити США і Канада НГУ прагнутиме до повної сумісності з формуваннями НАТО
Робота над документом має стартувати на початку 2021 року.

Національна гвардія спільно з міжнародними партнерами починає розробку доктрини НГУ відповідно до стандартів НАТО. У роботі над документом, що має стартувати на початку 2021 року, будуть задіяні представники США і Канади, повідомило Міністерство внутрішніх справ.

У понеділок, 4 січня, представники групи радників з питань доктрини і освіти посольства США в Україні провели семінар з розробки інституційної доктрини Нацгвардії відповідно до підходів військових формувань держав НАТО. У семінарі були задіяні і представники Збройних сил Канади.

У країнах Альянсу доктрина визначає роль і місце органів військового управління, командирів (начальників) усіх рівнів, порядок і принципи взаємодії всередині структури на стратегічному, оперативному і тактичному рівнях щодо організації виконання повсякденних завдань та забезпечення підготовки до виконання завдань в майбутньому, пояснив представник групи радників майор Гаррі Квош. Він констатував, що у НГУ є ряд документів, які визначають її діяльність, є концепція і планування на різних рівнях, але доктрини немає.

При її розробці потрібно враховувати необхідність повної відповідності нормам національного законодавства, нормативним документам у сфері безпеки і оборони, а також сумісності з доктринами держав-партнерів.

Нагадаємо, в грудні 2018 року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.

У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності з силами НАТО.

У червні того ж року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі