У США і Європі медпрацівники масово відмовляються робити щеплення від COVID-19

Поділитися
У США і Європі медпрацівники масово відмовляються робити щеплення від COVID-19 Медпрацівники скептично налаштовані щодо вакцини від коронавірусу © depositphotos/stig.alenas@gmail.com
У США від вакцинації відмовилися приблизно 29% медиків, у Франції - 76% працівників будинків для літніх людей.

Велика кількість медиків і працівників будинків для літніх людей в деяких країнах Європи і США відмовляються вакцинуватися від нового коронавірусу. Це викликає стурбованість у політиків і експертів в області охорони здоров'я, оскільки країни з усіх сил намагаються стримати сплеск захворюваності та провести масову вакцинацію, пише FT.

У грудні в Німеччині, яка була на передовій гонки за вакцину, було проведено опитування, яке показало дивовижні результати. Половина медсестер і чверть докторів відповіли, що не хочуть отримувати вакцину. На цьому тижні з'явилася інформація про те, що лише третина працівників сфери охорони здоров'я готові зробити щеплення.

Недовіра до вакцин серед працівників медичної сфери спостерігається і в інших країнах Європи і в США. Так, 76% працівників будинків для літніх людей у Франції (з опитаних двох тисяч) не хочуть вакцинуватися.

В Австрії тільки половина співробітників лікувальних установ в районі Форарльберг заявили, що готові зробити щеплення. Італійська федерація професійних медичних асоціацій (FNOMCEO) заявила, що близько 100 лікарів не захотіли отримати вакцину по всій країні.

Опитування, яке було проведено Kaiser Family Foundation в США минулого місяця, показав, що 29% працівників сфери охорони здоров'я швидше за все або абсолютно точно не хочуть робити щеплення. Що трохи вище, ніж показник для всього населення, який становить 27%. Неофіційні дані, отримані за перший тиждень вакцинації в країні, показують, що особливо проти вакцинації виступають працівники будинків для людей похилого віку.

Так Майк ДеВайн, губернатор штату Огайо, заявив про те, близько 60% працівників будинків для літніх людей відмовилися від вакцинації. У Німеччині, за попередніми даними, в деяких будинках для людей похилого віку вакцинувалися лише 20% працівників, в той же час, в деяких це число доходить до 80%.

З яких причин медики відмовляються від вакцинації

Доктор Янессен, генеральний директор Німецького товариства інтенсивної терапії та невідкладної медицини, провів дослідження серед 2305 респондентів. На цей крок він пішов після того, як дізнався про стурбованість медсестер використанням нової мРНК-технології в вакцинах BioNTech/Pfizer і Moderna.

Виявилося, що більшість опитаних боялися довготривалих побічних ефектів, жінки висловлювали стурбованість тим, що в подальшому не зможуть завагітніти. Деякі також говорили про те, що подивилися відео антівакцінаторов, поширені в мережі.

Медичний працівник Сьюзан з США, яка не захотіла назвати своє прізвище, пояснила The Guardian свою відмову від вакцинації так: «Я не проти щеплень, я зробила всі щеплення, відомі людству. На вакцинацію від грипу я записуюся 1 жовтня. Але в цьому випадку, чому я повинна бути піддослідним кроликом?».

Видання також зазначає, що, згідно з опитуваннями, з двох тисяч пожежників в Нью-Йорку 55% відмовилися б від вакцинації. І це незважаючи на те, що кількість тих, хто заразився коронавірусом і померл після цього, серед пожежників зростає.

В Асоціації пожежників Нью-Йорка опитали 8200 осіб про те, чому вакцинація їх лякає. Більшість з них говорили про дезінформацію, яку вони зустріли в мережі, а також про довготривалі побічні ефекти. Крім того, одним з побоювань був вплив вакцини на фертильність жінок і на вагітність.

Медики відмовляються вакцинуватися, оскільки не бачать в цьому необхідності, адже у них вже є антитіла.

«Якщо ми не зрозуміємо, хто не отримав вакцину, ми не зможемо передбачити, де виникне наступний спалах захворювання, і як далеко він може поширитися. Ми не можемо просто списати чиюсь відмову на те, що це його особисте рішення. Це не тільки їхнє особисте рішення, це інфекційне захворювання. Поки у нас є спалахи коронавірусу будь-де в світі, поки ми не проведемо масову глобальну вакцинацію, це загроза», - заявила Вітні Робінсон, епідеміолог з Університету Північної Кароліни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше повідомлялося про те, що Європейське агентство лікарських засобів (EMA) рекомендувало застосування американської вакцини Moderna для боротьби з COVID-19.  За словами офіційних осіб, відтоді, як FDA надало Pfizer-BioNTech дозвіл на екстрену вакцинацію тиждень тому, в США було доставлено близько 2,9 мільйона доз. У США від коронавірусу загинули щонайменше 318 тисяч осіб з майже 18 мільйонів випадків.

Перші дози вакцини Moderna вже поширили в Бельгії, Нідерландах, Франції та Німеччини.

30 грудня в Офісі президента оголосили про підписання Україною контрактів на закупівлю вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech. Йдеться про 1 913 316 доз. Пізніше фахівці з Інституту Бутантан заявили про те, що ефективність цієї вакцини становить 50-60%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі