Байден повинен «стежити» за економічним зростанням Китаю — Bloomberg

Поділитися
Байден повинен «стежити» за економічним зростанням Китаю — Bloomberg © 24 канал
Здатність конкурувати з Пекіном потребує розуміння амбіцій Китаю.

Оскільки демократ Джо Байден переміг на виборах президента США 2020 року і готується стати новим американським лідером, одним із завдань, яке він повинен вирішити - є подальші відносини з Китаєм. Зараз виникає запитання стосовно того, якою буде політика Байдена відносно Китаю, і чи збережеться «жорсткий підхід» Трампа під час президентства Байдена, пише Bloomberg.

Ринок праці в Китаї може стати ключовим інструментом у протистоянні з США.

За кілька днів до виборів у США Пекін оприлюднив свій стратегічний план на найближчі п'ять років. Він передбачає модернізацію економіки, основа якої полягає в технічному прогресі - мережі 5G, автоматизації виробничих процесів, а також орієнтації на внутрішній ринок та «внутрішніх споживачів».

Щоб досягти всіх поставлених цілей, Китай буде змушений підвищити економічну продуктивність.

Однак, чи зможе китайський ринок праці адаптуватися до модернізації економіки? Адже, якщо цього не станеться, то «якісне економічне зростання», на яке розраховує китайський лідер Сі Цзіньпін, може не реалізуватися, навіть попри великі інвестиції.

До того ж, Пекін не хоче бути «заручником» непередбачуваної або ворожої політики США. Саме тому, велике значення має те, як нова адміністрація президента Байдена буде відповідати на виклики Китаю.

Однак, світ змінюється. Китай та США також зазнали значних змін. Останні чотири роки американський президент Дональд Трамп намагався знизити рівень безробіття та збільшити кількість робочих місць у важливих секторах економіки.

Але американський ринок праці зараз зіштовхнувся із серйозними змінами на фоні пандемії COVID-19. Більше 40% американських робочих місць, які постраждали внаслідок пандемії, врешті-решт зникнуть раз і назавжди, якщо вірити прогнозам.

Нова економічна стратегія Китаю орієнтована на стимулювання та зростання внутрішнього попиту і пропозиції. Пекін має намір зменшити вразливість китайських компаній до американського впливу, зокрема, це стосується китайських технологічних компаній, таких як Huawei Technologies Co. та Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., які вже свого часу «мали проблеми із США».

У Китаї пандемія COVID-19 також призвела до уповільнення темпів економічного розвитку і спровокувала зростання рівня безробіття.

Галузі виробництва в Китаї, які стимулювали економічне зростання, зазнали великих ударів на фоні пандемії.

Оскільки доходи китайців впали, забезпечення створення робочих місць та гарантування соціальної стабільності перейшли на перше місце в порядку денному Пекіна. Рівень зайнятості був одним із найбільш згадуваних пунктів у звіті про роботу китайського уряду у 2020 році.

Офіційні дані свідчать про те, що Пекін вже наближається до досягнення своїх цілей стосовно збільшення рівня зайнятості, створивши майже дев’ять мільйонів нових робочих місць у містах за перші три квартали. Китайські державні ЗМІ продовжують рекламувати заходи щодо зайнятості. Однак, рівень безробіття "певних груп населення та регіонів все ще залишається проблемою".

Проте, новий план Китаю орієнтується не на кількість робочих місць, а на їхню продуктивність.

Великий перехід китайської економіки до інновацій, зазначений у п’ятирічному плані, не відбудеться за нестачі кваліфікованих робітників. Дослідження свідчать про те, що "погіршення ефективності праці є комплексною проблемою для всієї економіки Китаю".

Наразі державні субсидії утримують людей на робочих місцях і змушують компанії уникати банкрутства, але перекваліфікація та модернізація повинні відбутися.

Економічне зростання Китаю в найближчі роки залежатиме від продуктивності кожного китайського працівника. Високотехнологічні галузі залежать від цього так само, як і збільшення капіталу. У Китаї велику роль відіграє так званий загальний коефіцієнт продуктивності передових галузей. Країна також потребує інвестицій від іноземних роботодавців. Минулого року опитування показало, що нові робочі місця, пропоновані іноземними компаніями в Китаї, впали на 25%.

Для реалізації нового п’ятирічного плану зростання економіки, китайські працівники потребуватимуть більш чітких вказівок у нових умовах щодо робочих місць, доходів та пільг. Вже зараз державні ЗМІ оголошують про створення нових професій, таких як «інструктори штучного інтелекту», для прикладу.

Саме тому, Китаю потрібні не надто ворожі відносини із США і не надто «агресивно налаштований» новий американський президент, адже попри «внутрішню орієнтацію» у зростанні економіки, Пекін, все-таки може постраждати від потенційних економічних ударів, завданих з боку США та інших впливових країн.

Байден також, ймовірно, буде зосереджуватися на створенні нових «внутрішніх» робочих місць у Сполучених Штатах, але він не повинен відмовлятися від перспективи співпраці з іноземними роботодавцями, які можуть гарантувати значний стимул для американської економіки. До того ж, США повинні спостерігати за економічним відродженням Китаю, адже «відстороненість» від цього питання була б великою помилкою.

Зрештою, політика США стосовно Пекіна може стати більш ефективною, якщо Америка буде розуміти пріоритети Пекіна, адже Байдену доведеться конкурувати зі зростанням впливу Китаю на міжнародній арені, резюмує видання.

Увечері 7 листопада стало відомо про перемогу Джо Байдена, який набрав разом з Пенсільванією 273 голоси вибірників.

Світові лідери шлють привітання Байдену і майбутнього віце-президента Камалі Харріс. З перемогою на виборах Байдена також привітали президент України Володимир Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Детальніше про те, як може позначитися на Україні перемога Джо Байдена на президентських виборах в США, читайте в статті Олега Шамшура «Вимоглива симпатія» для читачів ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі