Байден і Джонсон підписали нову «Атлантичну хартію»

11 червня, 2021, 02:40 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Вона знаменує відновлення історичних «особливих відносин»

Байден і Джонсон підписали нову «Атлантичну хартію»
© Посольство України у Великобританії/Twitter

На своїй першій особистій зустрічі президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон підписали нову версію історичної «Атлантичної хартії» 21-го століття, намагаючись зобразити свої країни в якості головних світових лідерів, які беруть на себе найбільші світові виклики. Про це повідомляє NPR.

Два лідери пообіцяли працювати «в тісній співпраці з усіма партнерами, які поділяють наші демократичні цінності» і протидіяти «зусиллям тих, хто прагне підірвати наші союзи і інститути».

Хартія містить у собі зобов'язання співпрацювати в області зміни клімату, технологій і науки. У ній також підтверджується підтримка НАТО, при цьому підкреслюється неприйняття втручання у вибори і кампаній по дезінформації.

«Ми повинні забезпечити, щоб демократії - починаючи з нашої власної - могли вирішувати найважливіші проблеми нашого часу», - йдеться в документі. Підкреслюючи їх схожість як «демократії», вони намагаються створити явний контраст з Росією і Китаєм.

Цей документ є символічним натяком на оригінальну Атлантичну хартію, підписану в 1941 році президентом Франкліном Д. Рузвельтом і прем'єр-міністром Великобританії Уїнстоном Черчиллем. Цей документ був планом виходу з Другої світової війни і включав набір загальних принципів, таких як лібералізація торгівлі, трудові стандарти і зобов'язання по відновленню самоврядування в країнах, які були окуповані.

Байден часто говорив про своє президентство в грандіозних історичних термінах, і він неодноразово хвалив Рузвельта як зразок для наслідування для його часу в Білому домі. Точно так же Джонсон бачить в Черчіллі свого кумира і навіть написав про нього книгу.

Ця нова хартія виникла не після світової війни, а після пандемії, і вона намагається прояснити, як можуть і повинні виглядати найближчі десятиліття з точки зору двох лідерів, заявили офіційні особи. Підписання цієї хартії знаменує відновлення історичних «особливих відносин» - фрази, яку Черчілль придумав для опису глибини зв'язків між двома демократичними країнами.

Перш ніж Байден і Боррель підписали цю нову Атлантичну хартію, вони розглядали копію оригінального документа під склом під наглядом репортерів. Інша частина їх зустрічі пройшла за закритими дверима.

Рузвельт і Черчілль сформували глибоку військову дружбу, яка, за словами деяких істориків, «врятувала світ».

Було багато запитань про те, наскільки «особливими» (або не особливими) можуть бути особисті відносини між Байденом і Джонсоном. Перед зустріччю в четвер у Корнуоллі перед самітом «великої сімки» ці двоє ніколи не зустрічалися особисто.

І все ж перші враження вже були зроблені. Під час президентської кампанії 2020 року Байден знущався над Джонсоном під час збору коштів, називаючи його «фізичним і емоційним клоном» колишнього президента Дональда Трампа.

Байден виступив проти виходу Великобританії з Європейського союзу. Джонсон виступав за Брексил і, врешті-решт, просував його через парламент. Байден хоче відновити глобальні союзи Америки. Джонсон розглядається як втілення націоналістичної популістської політики. Байден балотувався в президенти як явний закид Трампу. Джонсон був відомий тим, що був особливо дружелюбний з колишнім президентом, який одного разу захоплено назвав його «Британським Трампом».

Трамп і деякі політичні оглядачі бачили Брексит в тому ж ключі, що і філософія Трампа «Америка перш за все».

Проте, першим європейським лідером, з яким Байден поговорив після своєї інавгурації, був Джонсон, який швидко визнав перемогу президента в той час, коли його старий друг Трамп запекло боровся з нею.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вперше зустрілися в четвер з моменту вступу Байдена в посаду. В ході зустрічі сторони обговорили Brexit, боротьбу з коронавірусом, і ряд зовнішньополітичних тем, включаючи Афганістан, Китай, Іран і Росію.

Related video

За словами Джонсона, якого цитує The Guardian, переговори з Байденом були "відмінними" і тривали довго. Він порівняв їх з "ковтком свіжого повітря".

Дивіться спецтему: Байден визнав, що відносини США і Росії знаходяться в "найнижчій точці" При цьому він упевнений, що всі суперечки між США і Росією можна вирішити. Зеленський подякував G7 за чітку позицію щодо України Лідери «Великої сімки» підтвердили підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, а також констатували, що РФ - не посередник, а сторона конфлікту в Донбасі. Лідери G7 закликали Лукашенка провести вільні вибори і пообіцяли йому нові санкції Країни «Великої сімки» підтримуватимуть громадянське суспільство, права людини і незалежні медіа в Білорусі. Захід втрачає «можливість століття» — The Economist  Західні демократії занадто неохоче допомагають світові боротися з пандемією. Сьогодні у Великій Британії стартує саміт G7 Це буде перший з початку пандемії очний саміт країн "Великої сімки". Країни G7 можуть пожертвувати світу мільярд доз вакцин проти COVID-19 Очікується, що про таке рішення оголосять по завершенню саміту в Британії. Сьогодні Єлизавета II влаштує офіційний прийом для лідерів G7 95-річна Єлизавета II зустріне гостей разом із принцом Уельським Чарльзом та іншими членами родини. The Guardian: G7 закликає ВООЗ провести повторне розслідування походження коронавірусу Посли також повинні виділити 1 млн доз вакцини на боротьбу з хворобою.  Росія є учасником конфлікту на сході України, а не посередником — президент Євроради Партнери G7 мають єдину думку щодо деструктивних дій федерації. Зеленський поговорив з прем'єр-міністром Канади напередодні проведення самітів G7 та НАТО Політики говорили про відведення російських військ та будівництво "Північний потоку-2". Financial Times: саміт G7 — останній шанс Заходу зберегти глобальне лідерство Саміт надішле «непрямі» повідомлення автократам. Колишні лідери G7 закликали оплатити вакцинацію в світі Серед підписантів листа були екс-прем'єр-міністри Великобританії Гордон Браун і Тоні Блер, колишній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Байден назвав ключові питання майбутніх переговорів із Путіним Однією з тем стане російська агресія проти України. Спроби Києва перемогти олігархів радують - дипломат G7 Але потрібні ще й ключові для України реформи
За матеріалами: NRP / Підготував/ла : Дубенко Вадим
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК