Розслідування, розпочате більше трьох років тому, виявило порушення з боку 38 осіб, деякі з них можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності, повідомляє The Guardian.
Слідчі визначили, що ці 38 осіб були винні в 91 випадку відправки секретної інформації, яка опинилася в особистій електронній пошті Клінтон, і є чинними і колишніми посадовими особами державного департаменту.
Хоча ніяких даних про навмисне неправильне поводження з секретною інформацією не надходило, у доповіді чітко вказувалося, що використання Клінтон приватної електронної пошти, коли вона виконувала обов'язки державного секретаря в адміністрації Обами, підвищило вразливість секретної інформації. Росіяни намагалися зламати сервер Клінтон саме в період активных звинувачень.
Розслідування охоплювало 33 000 електронних листів, які Клінтон передала для перегляду після того, як її використання особистої електронної пошти стало загальнодоступним. Департамент заявив, що виявив в цілому 588 порушень, пов'язаних з інформацією, яка тоді чи зараз вважалася засекреченою.
У звіті зроблено висновок, що "використання системи приватної електронної пошти для ведення офіційного бізнесу збільшило ступінь ризику компрометації, оскільки приватній системі не вистачає можливостей моніторингу мереж і виявлення вторгнень в мережах державних департаментів".
Департамент почав перевірку в 2016 році після того, як 22 листи з приватного сервера Клінтон були оголошені "цілком таємними". Клінтон тоді балотувалася на посаду президента, змагаючись з Дональдом Трампом, і Трамп зробив цю інформацію проти Клінтон центром своєї кампанії.
Скандал з листуванням Хілларі Клінтон активно використовувався її противником - кандидатом на посаду президента від Республіканської партії Дональдом Трампом, що значною мірою призвело до її програшу на виборах.