У п'ятницю, 29 січня, адміністрація президента США Барака Обами вперше підтвердила, що 22 електронні листи, які Хіларі Клінтон відправляла зі свого домашнього сервера, містили інформацію, яка потрапляє під гриф "цілком таємно", передає Associated Press.
29 січня Держдепартамент повинен був опублікувати черговий масив листів Клінтон. Однак, за інформацією AP, сім "ланцюжків" повідомлень будуть цілком приховані, оскільки в них містяться надсекретні дані. За словами неназваного чиновника зі сфери розвідки, в листах на 37 сторінках йдеться про певні "спеціальні програми доступу", завдяки яким можна отримати відомості про, наприклад, нанесення ударів дрона.
Представник Держдепартаменту Джон Кірбі повідомив, що "документи засекречуються на прохання розвідувального співтовариства".
"Це означає, що вони не будуть опубліковані онлайн з іншими документами, навіть з зачерненными частинами (тексту – ред.)", - сказав він.
Також Кірбі зазначив, що конфіденційними будуть залишатися вісімнадцять листів з кореспонденції між Клінтон і Обамою, щоб "захистити можливість президента отримувати поради й рекомендації без прикрас".
Нагадаємо, Клінтон, будучи главою Держдепартаменту, в порушення всіх інструкцій використовувала особистий, а не захищені сервери, які знаходяться під контролем американських спецслужб. У минулому році Клінтон була змушена передати все робоче листування Держдепу США.
У вересні 2015 року Хілларі Клінтон принесла вибачення за те, що, будучи главою зовнішньополітичного відомства, використовувала особисту електронну пошту в службових цілях.