Азербайджан вирішив прощати персон нон ґрата, які відвідали Карабах "через незнання"

Поділитися
Азербайджан вирішив прощати персон нон ґрата, які відвідали Карабах В Азербайджані великодушно вирішили прощати "небажаних" іноземців, якщо вони принесуть вибачення за відвідування Нагірного Карабаху © inkkc.com
У Баку пообіцяли, що список персон нон ґрата з 335 осіб, куди потрапили і українські журналісти, буде скорочуватися: охочі можуть принести азербайджанській стороні вибачення.

Азербайджан готовий виключати з "чорного списку" іноземців, оголошених персонами нон ґрата за відвідування суперечного Нагірного Карабаху, у разі принесення ними вибачень азербайджанській стороні.

"Нещодавно було складено список осіб, відвідування якими Азербайджану є небажаним. Особи, що потрапили до цього списку, занепокоїлися тим, що більше не зможуть відвідати Азербайджан. У зв'язку з цим деякі з них звернулися до МЗС Азербайджану", - розповів прес-секретар МЗС Азербайджану Ельман Абдуллаєв.

За його словами, у зверненнях зазначається, що "ці люди відвідали Нагірний Карабах, будучи ошуканими".

ТАКОЖ: Як стати персоною нон ґрата

Зокрема, з проханням прибрати їхні імена з "чорного списку" до Баку звернулися студенти університету Джона Хопкінса, підкреслюючи, що були введені в оману вірменською стороною.

"Окрім цього, можна відзначити члена російської Держдуми Олексія Митрофанова, керівника російського бюро "Голос Америки" Джеймса Брука та інших. Серед них є і політики, і студенти, і журналісти. Найголовніше, що вони розуміють всю серйозність ситуації і звертаються до азербайджанської стороні", - зазначив Абдуллаєв.

За його словами, деякі країни заарештовують порушників державного кордону, оголошують їх у міжнародний розшук і судять.

"Були випадки, коли арештовували громадян, які випадково порушили державний кордон. Після складання списку небажаних для перебування в Азербайджані осіб до МЗС почали надходити звернення у зв'язку з бажанням відвідати окуповані території республіки. Це, в основному, журналісти", - сказав Абдуллаєв.

Відповідаючи на питання про кількість людей, що потрапили до "чорного списоку", прес-секретар МЗС зазначив, що "список" включає в себе 335 осіб, але по мірі розгляду звернень їхня кількість буде скорочуватися.

Нагадаємо, до списку осіб, яким заборонено в'їзд до Азербайджану, потрапили і вісім громадян України. Це журналісти Ганна Мамонова, Варвара Жлутенко, Надія Базєва, Володимир Кравченко, Ірина Ковальчук, Олег Кулик, Олександр Волощук і співробітник донецьких комунальних служб Сергій Богачов.

Нагірний Карабах Азербайджан вважає окупованою територією і розцінює як незаконні будь-які візити до регіону, не узгоджені з Баку. !zn

Читайте також:

МЗС України проігнорував чорний список Азербайджану, куди потрапили українські журналісти

Росія змусила Вірменію проситися до Митного союзу, озброюючи Азербайджан, - експерт

Монсеррат Кабальє оголошена персоною нон ґрата в Азербайджані

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі