МЗС України проігнорував чорний список Азербайджану, куди потрапили українські журналісти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МЗС України проігнорував чорний список Азербайджану, куди потрапили українські журналісти У числі тих, кому заборонений в'їзд до Азербайджану, - журналісти, західні експерти, політики і навіть співачка Монсеррат Кабальє © london2012.com
Київ традиційно зайняв обережну позицію у відносинах з Баку, хоча, очолюючи ОБСЄ і оголосивши одним зі своїх пріоритетів врегулювання заморожених конфліктів, міг би ініціювати обговорення питання про роботу журналістів в Нагірному Карабасі.

Український МЗС ніяк не відреагував на повідомлення зовнішньополітичного відомства Азербайджану про введення заборони на в'їзд у свою країну 335 громадянам, серед яких - вісім українців.

"На Михайлівській кажуть, що це не в їх компетенції", - пише в своїй статті для DT.UA журналіст Володимир Кравченко, який також виявився в списку персон нон грата разом із декількома своїми колегами, з якими він перебував у відрядженні у Вірменії і Нагірному Карабасі у вересні 2010 року.

За його інформацією, після оприлюднення списку українське посольство в Баку відправило запит до тамтешнього МЗС з проханням прояснити ситуацію, однак відповіді немає до цих пір.

"Обережна позиція Києва - традиційна лінія поведінки щодо Баку: український МЗС завжди уникав різких заяв на адресу Азербайджану".

Будуючи плани щодо енергетичного співробітництва, активно поставляючи зброю цій південнокавказькій державі, Київ з оглядкою вибудовує свої відносини з Баку. Навіть у перші роки президентства Віктора Ющенка українська дипломатія займала дуже обережну позицію, боячись зайвий раз викликати невдоволення азербайджанців, що насторожено ставилися до політиків "помаранчевого призову. Що вже казати про нинішні часи", - зазначив Кравченко.

Оглядач нагадав, що навіть коли в січні-лютому цього року під час розгону масових акцій протесту азербайджанська влада допустила серйозні порушення прав людини, Україна, будучи чинним головою ОБСЄ, не зробила жодної заяви.

"Очолюючи ОБСЄ і оголосивши одним зі своїх пріоритетів врегулювання заморожених конфліктів, Київ міг, наприклад, ініціювати на засіданнях в рамках організації обговорення питання щодо роботи журналістів та експертів у нагірнокарабаському регіоні, ситуація в якому далеко не спокійна", - запропонував він.

Докладніше читайте в статті Володимира Кравченка "Як стати персоною нон грата" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Україна помилково вислала громадянина Вірменії до Азербайджану

Монсеррат Кабальє оголошена персоною нон ґрата в Азербайджані

Президент Азербайджану закликав армію бути готовою до війни за Карабах

Азербайджан і Туреччина можуть об'єднати свої армії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі